kralovic248
18.02.21,09:47
Dobrý deň. Kúpil som 5 ročnú novostavbu. Mám trochu problém s rámom okien. Všade sa nám robia trhliny medzi rámom a murivom (viďte foto). Taktiež máme problém v tejto zime s rosením okien a myslím si že to je aj kvôli takýmto trhlinám. Verím tomu že aj únik tepla je veľký... Taktiež máme podobné trhliny aj pod parapetov (vidte foto) ale to sa na jar pokúsim vyriešiť silikónom.
Možno menší problém bude práve s tými trhlinami medzi rámom a murivom. čo bude najlepšie na toto odstránenie? Počul som o hydroizolačných tenkých páskach ktoré by mi mali pomôcť aj na to rosenie. Pásku by som už len pretrel bielou farbou a malo by to pomôcť, alebo sa mýlim? Máte s tým nejaké skúsenosti?
Za každú radu vopred ďakujem.
buchač
18.02.21,08:51
Hm...ale foto nejak nevidno.
kralovic248
18.02.21,09:01
Pardon. už by to malo byť v pohode.
jelalim
18.02.21,16:46
Trhliny mi pridu dost male, tadial bude zanedbatelny unik tepla. Je to skor esteticka zalezitost. Treba investovat asi 3,80€ a kupit akrylovy tmel stukovy, najlepšie v tube podobnej ako silikon a opravit priamo tym.

O roseni okien je tu strasne vela tem skus pohladat. Treba vetrat, potom kurit, a zvyknut si, ze sa rosia.