SYLVI65
20.02.21,15:28
Dobrý deň szčo nemá osobný automobil v obchodnom majetku vuyžíva kilometrovné kúpil si prívesný vozík môže si tento vozík zahrnúť do danových výdavkov?dakujem
marjankaj
20.02.21,15:22
Zákon o cestovných náhradách
§ 7
Náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách

(2) Sumu základnej náhrady pre jednostopové vozidlá a trojkolky a pre osobné cestné motorové vozidlá podľa odseku 1 ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo; opatrenie sa vyhlási uverejnením jeho úplného znenia.6) Pri použití prívesu k osobnému cestnému motorovému vozidlu sa základná náhrada zvýši o 15 %.
veronikasad
21.02.21,17:38
Vozik kupi ako sukromna osoba a bude účtovať zvýšenú sadzbu zakladnej náhrady
Tweety
21.02.21,17:41
Nie, nemöže si jeho obstaranie dať do VOZD.
marjankaj
21.02.21,18:13
Milanovi nevysvetlíš.
veronikasad
21.02.21,19:41
odpovedala som SILVI65, na Milana som nereagovala.
Dáša_
21.02.21,19:44
možno má ten prívesný vozík prerobený na predajný stánok. Vozí sa s ním po Slovensku, zastaví, rozloží stánok a predáva. V takom prípade si ho viem predstaviť ako náklad. Pripojiť sa dá za ľubovoľné auto, ktoré ma povolené ťažné.
marjankaj
21.02.21,19:59
Ale to by musela napísať ako ho využíva na dosiahnutie príjmov.
§2
i)
daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, pričom pri využívaní majetku, ktorý môže mať charakter osobnej potreby a s ním súvisiacich výdavkov (nákladov), je daňový výdavok uznaný len v pomernej časti podľa § 19 ods. 2 písm. t), v akej sa používa na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov, ak tento zákon neustanovuje inak,
Dáša_
21.02.21,21:00
no, keď ho prerobí na stánok napevno, už sa nedá používať inak :D