Peterko70
20.02.21,19:19
Dobrý večer. Mohol by mi niekto poradiť ako je to s opatrovanim ? Bol som sa na to pýtať na úrade sociálnych veci a tam mi povedali, že žiadny príspevok opatrovatel nedostane pokiaľ má opatrovany väčší majetok ako 40 000 €, čo musí potvrdiť čestným prehlásením. Je to tak, teda pokiaľ má opatrovana osoba aj príjem okrem dôchodku, prípadne vlastní inú nehnuteľnosť, nemá už nárok na príspevok ? Ďakujem.
Katy a R
20.02.21,18:28
Kvôli kompenzáciám sa zisťuje aj príjem aj majetok ... tu pozri, že ako to je presne (čo všetko). A zisťuje a dokladá sa každoročne äči sa niečo nemenilo) - ak sa teda nejaká kompenzácia poskytuje
zze/2008-447/18
aj tu podmienky pozri https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/tazke-zdravotne-postihnutie/penazne-prispevky/pp-opatrovanie/
Peterko70
20.02.21,18:48
Ok, dakujem. Čiže pokiaľ má opatrovana osoba mesačný príjem okrem svojho dôchodku z nájmu a dividendy a vlastní aj rodinný dom - chalupu asi nárok na príspevok nemá ...
Katy a R
20.02.21,19:03
tak sú tam nejaké mantinely ... ktoré ale bežný smrteľník nepresiahne;) pozri si to presnejšie (majetok 39 833 eur). Ak ale je opatrovaná osoba dostatočne "bohatá" - tak si môže sama zaplatiť opatrovanie ... nemusí to kompenzovať štát...
hanelie
21.02.21,09:15
Ano, je to tak - ak má opatrovaná osoba majetok viac ako 40000 € nemá nárok na opatrovateľský príspevok ( byt, alebo dom, v ktorom býva sa do takéhoto majetku nepočíta )