janiely
21.02.21,17:15
Ahojte, nerozumiem prečo mi vychádza tak vysoká suma poistenia. Viete mi prosím poradiť v tejto veci poistiek?

V allianzi mi vypočítali (všetko už so zľavami) 160 eur, Uniqa 140 eur, Generali 130 eur. Je to za poistenie nehnuteľnosti a poistenie domácnosti spolu.
Lokalita BA-Ružinov, byt je malý, rozloha 40m2 + 1m2 pivnica + 4m2 loggia. Kúpna cena s komplet zariadením 182tis.
Všetci známi platia okolo 100 eur. Pre porovnanie, kamoš kúpil väčší 75m2- 3 izbák v novostavbe v Ružinove BA za rovnakú cenu (pred 2 r. z papiera) a dnes mu poistka vyšla v allianzi na 130 eur max. Ja mam 32r.stavbu, byt je ale po kompletnej rekonštrukcii, aj zariadený a cena 160 eur? Tiež ma aj nehnuteľnosť aj domácnosť. Už fakt neviem, a nepoznám žiadneho dobrého poisťovala, čo ma trosku uvedie do obrazu.
Ďakujem.
Katy a R
21.02.21,21:31
Nemôžeš to takto porovnávať! (že čo majú všetci známi). Porovnávaj si, že ČO chceš poistiť a do akej výšky. PS je dôležitá! Navoľ si rovnakú PS na rovnaké riziko v rôznych poisťovniach. Tie typy (balíky poistení) sa môžu líšiť. Niektoré majú v balíku viac - niekde treba dopoistiť osobitne)
A keď už by si veľmi ... môžeš povedať poisťovákovi - že chceš poistku do 60 eur - a bude! (určite ti vyhovie, keď inak nedáš;)). Len potom si aj treba pozrieť, aké bude plnenie v prípade poistnej udalosti, tiež aké rizikátam sú kryté;). Daj si to podrobne vysvetliť.
janiely
21.02.21,22:29
Tak viem, že to nemôžem úplne porovnávať, ale zisťujem si, čo majú známi poistené, aké balíčky a jednoducho mi to vôbec nejde do hlavy, prečo mne vychádza na tak malý byt taká veľká poistka. Moja poisťováčka v tomto smere nie je flexibilná, mi to optimálne nastaviť, to som jej už vysvetľovala, že chcem mať poistku nastavenú racionálne a ekonomicky, a najmä - individuálne. Ona mi poslala štandardné balíky, ktoré sa dajú stiahnuť z netu :(
A neviem kde inde sa obrátiť. Len príklad: poistná suma bytu-uviedla 182T, poistná suma domácn. 15T. Môj byt ani zďaleka nemá hodnotu 197T SPOLU (keby napr. panelák vybuchol, čo mi poisťovňa preplatí za byt+hnuteľné veci). Reálnu hodnotu so zariadením má možno SPOLU 170T.
buchač
22.02.21,08:36
janiely (Včera 23:29) Moja poisťováčka v tomto smere nie je flexibilná, mi to optimálne nastaviť, to som jej už vysvetľovala, že chcem mať poistku nastavenú racionálne a ekonomicky, a najmä - individuálne. Ona mi poslala štandardné balíky, ktoré sa dajú stiahnuť z netu
=======================
Kedy sa už konečne ľudia poučia, že takéto zmluvy sa neuzatvárajú cez net (pripadne telefonicky-alebo naopak), ale robia sa osobne ???
Katy a R
22.02.21,09:53
AK má dostatok informácií a riadne si to pozrie - kľudne si v dnešnej dobe môže spraviť aj na diaľku - a podľa mňa to aj bude lepšie, ako s tou poisťováčkou, čo tu spomenula;). Nie každý potrebuje osobný kontakt !
buchač
22.02.21,10:04
Šak mne je jedno...nech si aj deti urobí bezkontaktne...na diaľku, cez net.
;) :D :D :D

Poisťovák pošle papiere.
Zákazník vypíše, čo vie...a odošle papiere.
Papiere sú vypísané zle a neúplne...poslané nazad.
Zákazník nechápe význam. Zákazník nerozumie malým písmenkám...dá dopyt.
Poisťovák odpovie na to alebo ono.
Zákazníka sa pýta na iné veci.
....atď...etc...

To, čo by urobilo jedno sedenie s komplet vysvetlením o dlžke cca 2 hodiny bude trvať dva týždne.
Tak čo je vlastne lepšie ?

P.S.:
Určité výhody/zľavy sa robia jedine pri stole a nie cez net...či v banke a či v poisťovni...a na tom trvám.
janiely
22.02.21,10:09
Osobne by sa robilo, keby nebola korona, tá pani momentálne robí z domu, nie z kancelárie. Prosím toto neriešme, dnes sa všetko robí cez tel./elektronicky kvôli korone - toto nemôže byť dôvod na to, aby služba nemohla byť poskytnutá v požadovanej kvalite !!! Ja takisto poskytujem v rámci podnikania služby viac elektronicky, než osobne, a nevplýva to na kvalitu mojich služieb !

A po ďalšie, zľavy som dostala, overovala som si to u 2 poisťovákov, dostala som totožné zľavy.
Katy a R
22.02.21,10:09
pre juraja - ale veď si maj svoj názor - aj svoje presvedčenie:). Ale nie každý to musí mať rovnako - a klient nie je dnes blbý, vie si naštudovať! (a o tých zľavách ani nehovorím!)