lenka1309
22.02.21,07:30
Dobrý deň, chcem sa informovať SZČO živnosť celý rok. Má príjem za prvé tri mesiace zo živnosti a od Apríla žiadal o dotáciu opatrenie č. 2.
Do základu dane sa príjem z dotácie nezahrňa ale či som tomu dobre porozumela za Apríl až December keď žiadal opatrenie č. 2 si nemôže uplatníť výdavky ktoré zaplatil SP a ZP .
Takže vo výdavkoch bude mať. Keď ide na percenta
Príjem - 60% - odvody za 1,2 a 3 mesiac?
Uvádza sa príjem z dotácie niekde v DP?
mondes
22.02.21,10:46
Ak vie preukázať, že odvody neplatil z dotácie, nemusí pri paušálnych výdavkoch účtovať odvody do VNZD. A ako to preukáže? No, napr. ak má na účte viac peňazí, ako len tých 800 eur z dotácie, tak už z toho môže byť jasné, že nečakal na dotáciu, aby si zaplatil odvody. Dotáciu mohol použiť aj na živobitie.
A v DP sa uvádzajú len zdaniteľné príjmy.
Mila123
22.02.21,11:09
mňa zaujíma zdroj tvojich informácií......priložíš?
lenka1309
22.02.21,11:18
Ano dnes mi to bolo takto vysvetlené aj na finančnej správe.
Aj keď som platil odvody v hotovosti nie cez účet mohol som mať finančné prostriedky odložené z podnikania a zaplatené odvody nie z dotácie ale z podnikateľských peňazi. A v tom prípade si môžem celé výdavky ktoré som zaplatil na poistné dať do Nákladov. Dobre tomu rozumiem.
V riadku 95 sa neuvádza výška dotácie alebo aj keď mu vracali SP preplatok na poistení?
mondes
22.02.21,19:05
Jarmilka, prečo to mínus? :) Veď som len pravdu napísala. A zdroj informácii? Nech sa páči.
https://podpora.financnasprava.sk/264903-%C3%9Aprava-v%C3%BDdavkov-pri-dot%C3%A1cii-oslobodenej-od-dane?fbclid=IwAR0vN07Nv7wcJpliHT8QbECymFe9JarCzbeq sEPB_Lu1ntap2wciCAVTWzY ......posledný odsek.

.....teda nie je to tam doslovne takto uvedené, ale ja som dala laicky preklad. :)