mtd1
19.09.06,15:46
Ahojte poradaci,

mohol by mi niekto , kto ma skusenosti s viacerymi mzdovymi programami
poradit , ktory z programov je najvhodnejsi pre zaciatocnika v spracovani miezd?S tym , ze pojde o spracovanie vacsieho poctu zamestnancov cca 100.
Ak teda mam zakupit software , nech je ozaj kvalitny , zrozumitelny ,
a samozrejme i cenovo prijatelny.:)

Vopred Vam vsetkym dakujem .
martinetto
19.09.06,14:45
Na mzdy používam Olymp od firmy Kros. Ja s nim nemam problem, ale uvidis čo napišu ešte ini, ake su ich skusenosti. Je dobry v tom že je lahky, prehladny a pre tych tebou uvadzanych 100 tak to ide.
Zoltán Kovács
19.09.06,14:54
Ahojte poradaci,

mohol by mi niekto , kto ma skusenosti s viacerymi mzdovymi programami
poradit , ktory z programov je najvhodnejsi pre zaciatocnika v spracovani miezd?S tym , ze pojde o spracovanie vacsieho poctu zamestnancov cca 100.
Ak teda mam zakupit software , nech je ozaj kvalitny , zrozumitelny ,
a samozrejme i cenovo prijatelny.:)

Vopred Vam vsetkym dakujem .

Ja odporúčam MRP mzdy pod WIN. Som s ním max. spokojný. A na začiatočníka si trúfaš robiť mzdy pre cca 100 ľudí.Gratulujem!!!!!!!!!!!!
VERONIKA6
19.09.06,15:11
Na mzdy používam Olymp od firmy Kros. Ja s nim nemam problem, ale uvidis čo napišu ešte ini, ake su ich skusenosti. Je dobry v tom že je lahky, prehladny a pre tych tebou uvadzanych 100 tak to ide.
Keď mi pridali pred tromi rokmi k mojej ostatnej robote mzdy, mali sme asi 150 ľudí a mala som z toho takú hrôzu, že som uvažavala nad tým, že si dám výpoveď. Akosi som to prekonala a môžem vyhlásiť, že vďaka môjmu
Herkulesu Pacet SOFTIP ma teraz dokonca bavia. Budem Ti držať palce
pri výbere toho najlepšieho programu a neboj sa toho.
DanielaSL
19.09.06,15:50
Pred nejakým časom som sa aj ja rozhodovala aký mzdový program si vybrať. Vybrala som si MRP Win a som spokojná. Programy od firmy Kros sú tiež výborné, ale myslím , že cenove je prijateľnejšie MRP.
lenkak
19.09.06,16:22
posťahuj si rôzne demá a potom sa rozhodni pre niektorý z nich.
mtd1
19.09.06,16:50
Vsetkym Vam velmi pekne dakujem,
ste zlati.
Drzte palce;)
pa
Nataly
19.09.06,17:46
Ja sa tiež rozhodujem, ktorý soft. Robila som v Money S3 vo firme ako účtovníčka, bola som a som s ním spokojná. Kúpila som si ho aj domov, ako živnostníčka. Zmenila som zamestnávateľa, kde používaju MRP pod WIN. Chcela som v ňom pokračovať, ale chýbajú mi niektoré, podľa mňa dosť uľahčujúce výstupy ( zápočtový list, podklady k ELDZ, registrač.list FO,...) tak som celú mzdovú agendu nahodila od začiatku roku do Money S3. Každý soft má nejaké + aj - .
plp
20.09.06,05:51
Tak toto by som aj ja rada vedela. Spracovávam mzdy v 3 programoch,ale ani jeden by som nevedela doporučiť. Pohoda-je dobrá len ak máš úplne jednoduché mzdy pre pár zamestnancov. Určite nie 100.Je to skôr program na účto a dali tam aj mzdy, aby mohli tvrdiť, že majú kompltetný ekonomický program. Písala som im aj na hotline asi 7 pripomienok, vraj to postúpia ďalej, ale nič. Zrejme som jediná, čo má vysoké nároky a otravuje. Napr. chcela by som, aby položky, ktoré sa pravidelne mesačne opakujú boli zadané cez personalistiku a nie každý mesiac v mzde. Požitky za auto, príspevky zo SF.
Ďalej zrážky za súkromné km a telef.hovory sa nedajú zadať bez toho, aby som neuviedla číslo účtu. Lenže oni sa nikam neposielajú. Takže si vymyslím číslo, zrážka sa samozrejme prenesie do záväzkov, tam ju musím zmazať a prečíslovať záväzky. Okrem toho ,ak má niekto 3-4 zrážky mesačne, na páske sa to zobrazí 1 sumou. Takže mesačne každému zamestnancovi v poznámkach rozpisujem jednotlivé zrážky! O DDP, kde prispieva zamesnávateľ aj zamestnancec ani nepíšem. Pohroma. Výplatné pásky som si radšej urobila sama. Ich páska má vraj všetky náležitosti, ktoré má mať a keď mne chýba taká nepodstatná vec ako č.základ dane alebo zmluvná mzda, prípadne pri ročnom zúčtovaní daň rozpísaná na mesačnú a dań z roč. zúčtovania, boli ochotní mi zaslať upravenú tlačovú zostavu. Zaujímalo by ma, čo ostatní, či sú naozaj tak spokojní. Ďalšia vec, na ktorú si treba dať pozor, napr.pri PN si musíte odkontrolovať maximálne VZ pre odvod poistného. V programe sa ale dobre pracuje,veľa tlačív sa dá tlačiť do originálu a ak máš aj Report designer upravíš si zostavy.
MRP W.- kúpila som si ho v 01/2006. S hrôzou som zistila, že dańový bonus je príplatok k čistej mzde. Výsledná suma je síce rovnaká, ale ja to považujem za neprípustné, pretože o dańový bonus sa znižuje daň, nie zvyšuje čistá mzda.Hneď som im volala, vraj sa doteraz nikto nesťažoval a ponúkli mi riešenie-nadefinovanie nových položiek...Pre mňa nevhodné, takže program nepoužívam.
DatalockW-kapitola sama o sebe. je to asi program pre Pentagon, tak je prekomplikovaný. Robím na ňom vyše 2 rokov,ale všetko kontrolujem,nikdy som si nie istá, keď niečo urobím, čo všetko to ovplyvní.Ak napr. zadá ukončenie prac.pomeru LEN v personalistike,ďalší mesiac kľudne zamestnancovi spracuje mzdu.Ukončenie treba zadať v mzde.Ja som ale nebola na školení ,čo je zrejme potrebné absolvovať, lenže ich je na mzdy asi 5. Legislatívne sa mi zdajú byť dobrý, tlačové zostavy sú tiež dobré a je tam možnosť zadať veľa mzdových položiek. Práve v tomto programe robím mzdy pre 60 ľudí a z týchto troch si na tú prácu neviem predstaviť iný.
Ak si nejaký program vyberieš a budeš s ním spokojná, daj vedieť.
Ľuba;)
alušik
20.09.06,06:01
Nemám teda skúsenosti s Pohodu, ani MRP-W, takže nemôžem posúdiť.
Softip je fajn a spoľahlivý, ale cenovo z tých drahších a pre začiatočníka dosť komplikovaný - bez školenia to na začiatku asi pôjde len veľmi ťažko.
Datalock W - nie je komplikovaný, no zisťujem, že som našťastie nerobila v ňom nič nejaké komplikované a tak mi vcelku vyhovoval - zvládla som ho sama bez školení. Ale to bolo naozaj minimum ľudí a aj to mesačne platených.
No najspokojnejšia som zatiaľ so mzdami od Sunsoft. Podľa mňa sú aj pre začiatočníka zvládnuteľné bez potreby školení. Skús si pozrieť demo na www.sunsoft.sk (http://www.sunsoft.sk). ;)
Manual
20.09.06,06:09
Vidím, že tu nikto nespomenul Olymp od Krosu, je spomenutý hore pardon je síce drahší ale všetko vykompenzuje svojim komfortom. Ale zasa aj teraz beží akcia so zľavami. Práca s ním je jednoduchá. Prakticky mzdár nepotrebuje mať u seba žiadne tlačivá od inštitúcií, všetko si vytlačí, t.z. že dáš len pečiatku a podpis. Posťahuj si demo verzie a pozri hlavne tlačové výstupy čo ktorý ponúka, čo ti uľahčí a zrýchli prácu
Pekný deň...
medved
20.09.06,06:35
Ja používam na mzdy program VEMA. Som s ním veľmi spokojná. Robím mzdy v školstve. Neviem, aký názor majú iní na tento program.
Tánička
20.09.06,07:56
Ja už niekoľko rokov používam mzdový program od firmy Datalock. Je prehľadný, jednoduchý. Má všetky tlačivá - ZP, SP, DÚ.
Možno oproti Olymp-u z Krosu je drahší. Práve idem kupovať multiverziu pre viacero firiem.
toria
20.09.06,09:23
Ja osobne používam Krosovský OLYM, nemôžem si ho vynachváliť. Je veľmi prehľadný a čo je na tom najlepšie je - služby. Hot line linky na ktoré ti okamžite odpovedia mailom alebo telefonátom, akékoľvek zmeny v zákone, v tlačivách všetko máš hneď na CD alebo stiahneš na internete. Podľa mňa je suprový. Robia rôzne školenia a semináre, ktoré su pre mzdára veľmi užitočné. Kedysi som mala MRP ale nie vo Win podobe, ten sa mi teda vôbec nepáčil. No a bola som na tom aj tak, že som nepoužívala žiaden sof a všetko som robila ručne, ale to som spracovávala mzdu len 3 zamestnancom.
Takže rozhodni sa aj podľa služieb, ktoré sa k sofu ponúkajú. Najlepšie je pozrieť demá a potom sa rozhodni.
Veľa šťastíčka!!!
Katarína STR
20.09.06,10:07
Ja používam na mzdy program PAM98 už skoro 9 rokov a som veľmi spokojná.
Cenovo sa mi zdá celkom lacný. www.pam98.sk

Robím tiež mzdy asi rok v Money, som iba ako tak spokojná, chýbajú mi tam niektoré výkazy či zostavy.
misa
20.09.06,10:17
Ja spracovávam mzdy v Datalocku už vyše 10 rokov, a pre mňa bude asi najlepší zo všetkých. Začínala som s DOS, teraz mám Win. Je tam množstvo rôznych spôsobov zadávania mzdových zložiek a množstvo výstupných zostáv, tlačivá... Kedysi boli problémy s hot-line, ale teraz sa oveľa polepšili, ak sa nedá dovolať, oni sa ozvú. A hlavne čo sa týka aktualizácií a nových zmien, som si vždy na 100% istá, že to čo sa zmenilo tam určite je zapracované. Je síce drahý ale stojí zato. (Inak kamarátka mi hovorila, že oni sa rozdohovali medzi Datalockom a Olympom, pre asi 300 ľudí ich nakoniec vyšiel Datalock lacnejšie ako Olymp). A bola som samozrejme na školení. Inak by som tých 100 zamestnancov asi nezvládla.
Začala som teraz robiť mzdy v Pohode - to je veľmi jednoduchý program so základnými požiadavkami - mesačné odmeňovanie s ničím iným. Pre veľa ľudí a pre mnoho druhov mzdových zložiek ho neodporúčam.
Tánička
20.09.06,11:31
[quote=misa]Ja spracovávam mzdy v Datalocku už vyše 10 rokov, a pre mňa bude asi najlepší zo všetkých. Začínala som s DOS, teraz mám Win. Je tam množstvo rôznych spôsobov zadávania mzdových zložiek a množstvo výstupných zostáv, tlačivá...

Aj ja spracovávam mzdy v Datalocku a aj v Navisione. Môžem otázku k Datalocku? Dá sa nastaviť v programe preplácanie pohotovosti napr. 1/174 (teda nie priemerkou)? Teraz ju používam v Navisione, ale neviem či v budúcnosti nebudem musieť prejsť na Datalock. Ďakujem :rolleyes:
misa
21.09.06,10:58
Ano, pri preplacani pohotovosti sa da nastavit suma na hodinu pri hodinovo odmeňovaných.
Jozef Mihál
21.09.06,11:12
Ak potrebujete len samotné MZDY, kupujte program od firmy, ktorá sa špecializuje len na MZDY. A to od slovenskej firmy, nie poslovenčenú verziu programu českej prípadne nemeckej etc. produkcie.

Horeuvedené predpoklady spĺňa napríklad SOMI Trenčín, HOUR Žilina.