Wotan
22.02.21,11:27
Nasiel som informaciu o vynimke, ked nepotrebujem negativny test:

Výnimky zo zákazu vychádzania, na ktoré nepotrebujete negatívny výsledok testu alebo iný doklad:

- návšteva zdravotníckeho zariadenia za účelom neodkladnej alebo plánovanej zdravotnej starostlivosti, či preventívnej prehliadky, vrátane sprevádzania blízkej osoby alebo príbuzného


Potrebujem ist mimo moj okres do zdrav. zariadenia, kedze v tom okrese zvycajne pracujem, tak tam chodim aj k lekarom, hoci teraz robim homeoffice z ineho okresu.

Ako vsak vysvetlim pripadne policajtovi, ze nemam test ak by ma nahodou zastavil, a ze idem prave tam kam idem?
ivka70
22.02.21,10:31
Tazko.
Prever si este predtym, ci zdravotnicke zariadenie, kam sa chystas, ten test nevyzaduje tiez - je kopec lekarov, ktori test vyzaduju, aby si vobec mohol prist do ambulacie.
A este je dolezita aj farba okresu, odkial aj kam ides.
Ja by som na AG test pred odchodom isla.
Wotan
22.02.21,10:44
chapem, ale ide o to, ze v nariadeni tam ta vynimka je. Policajt sa musi riadit tymi nariadeniami a respektovat aj vynimky, ked uz podla toho kontroluju ludi. U lekara mi test nespominali.
veronikasad
22.02.21,10:49
Riešila som minulý týždeň na infolinke korona.gov. Mám plánované vyšetrenie v Bratislave, kde žije dcéra, ktorá príde pre mňa do PD.
Na infolinke mi povedali že k tomu nemaju žiadny metodický postup, doporučili mi, aby si dcéra nachystala pre príp. kontrolu čestné prehlásenie, že zabezpečuje dovoz matky. Testy budeme mať obidve, aj keď ich v tomto zdr.zariadení nikdy nevyžadovali...
ivka70
22.02.21,10:50
Ale ty to nevies preukazat ....najma pri ceste tam .... cestou spat uz mozes mat nejake potvrdenie od lekara
Nemusia ta kontrolovat, ale ak budu, v tom lepsom pripade ta len otocia (bez pokuty)
ivka70
22.02.21,10:52
Ja tiez tak, cez 4 okresy s rodicmi na ockovanie, bez testu som nesla. Na pristupe v nemocnici mali na dverach napis, ze sa test vyzaduje (nie nad 65 rokov), ale nepytali ho odo mna.
Wotan
22.02.21,10:56
aspon vytlacim tlacivo toho posudku potrebneho na lek. prehliadku, lepsie ako nic. Ale uvidime. Dakujem!
Katy a R
22.02.21,10:56
Ivka ti už odpovedala, že - ťažko;). žiadny doklad asi nemáš?
Ja som si tiež spravila test .. aj keď to odo mňa nik po ceste nechcel (BL). Syn posledne u lekára - vlakom a nikto nekontroloval (mal test). Ale niektorých pacientov, čo autom - bez testu otočili policajti na hranici okresu . tiež si over u lekára či netreba;)
Takže nezabudni - že zákon schválnosti dosť často platí;)
Wotan
22.02.21,11:04
mam len ten posudok, ktory potom lekar po prehliadke vyplni. Ale je to take, ako pisete no... Na jednej strane urcia vynimky, na druhej strane su tak spravene, aby ich nahodou clovek nemohol vyuzit
buchač
22.02.21,11:07
Ja mám Potvrdenie od lekára a aj Čestné prehlásenie.
Mám aj pripravený monológ pre prípadnú situáciu, ak by sa našiel poliš, ktorý by ma nepustil ďalej. ;)

Ak už nič, tak sa dá ísť medzi okresmi v čase od 01,00 do 05,00.
veronikasad
22.02.21,11:23
Ja na plošné testovanie nechodím, teraz som sa obj. na PCR, pre pokoj v duši, stretnem sa aj s vnukmi.