SP4YKO
22.02.21,17:25
Zdravim
Uz dlhsiu dobu sledujem ze ak chcem zaradit z 1 do 2 a z 2 do 3 tak to pojde cez zuby ale ked tu paku tlacim jemne tak to tam skoci , z 3 do 4 zo 4 do 5 , a riadenie naspäť to nikdy nerobi ( jedine co ide tazko je z 2 do 1 ale neide to cez zuby len dost tazko), ale vsimol som si ze kes idem hore kopcom mozem tam rychlost supnut aj rychlo a krasne to zapadne , po rovinke musim tak jemne zatlacit ale dvojka sem tam aj pri jemnom zatlaceni ide cez zuby ale trojecka pojde pekne , a tusim ze najviac to ide cez zuby ked idem dolu , spojka by to nemala byt lebo si myslim ze to by robilo pri vsetkch rychlostiach a asik aj 1 a R by neislo hladko zaradit . Rozmyslal som ci by to nemohol byt synchron ( lenze keby to bol synchron tak by to malo teoreticky robit aj z 3 do 2 a z 2 do 1 ) alebo su synchrony osobitne pre radenie z malych do velkych a z velkych do malych .
Ja sa osobne pripajam ze ci by to nemohol robit olej v prevodovke ( este asik original z 2008 roku), auto ma najazdene 75000 km
Robilo to aj v mrazoch a aj teraz ked uz nesu mrazy
Preto pisem tu co si o tom myslite ?
Dakujem
misoft
22.02.21,22:52
Ty máš 13 rokov jeden a ten istý olej v prevodovke? OMG. Tak sa nečuduj. A synchrony budú asi naozaj vybehané. Uvedom si, že ak radíš zdola hore, radíš pod záťažou.
radšej choď do servisu - za chvíľu sa môže stať, že ti prevodovka odíde.
SP4YKO
23.02.21,11:03
Takze synchrony su osobitne prw riadenie z malych do velkych a z velkych do malych , pozeral jem ta olej bol meneny v 2015 roku
icequeen
23.02.21,15:47
a spojku si stlacil? :D
SP4YKO
23.02.21,16:10
Sakra nato som uplne zabudol