JankaV
23.02.21,18:25
Zamestnanec končí rodičovskú dovolenku 4.3.2021 a zároveň končí aj pracovný pomer. A má tam zostatok dovolenky asi 16 dní, ktorý bude preplatený. Len neviem ako to urobiť s tými prihláškami a odhláškami, lebo mi to nevychádza.
Prosím vás ako to robíte? Ďakujem
veronikasad
23.02.21,17:29
ak chceš aby preplatená dovolenka vstupovala do VZ pre výpočet dávky v nezamestnanosti, treba RD ukončiť o deň skôr, jeden deň dovolenky vyčerpať a zbytok preplatiť.
Ak RD končí 4.3., na 5,3. treba vykázať čerpanie dovolenky a týmto dňom ukončiť pracovný pomer. Odvody do SP zaplatíte z 1/31 max.vymer.základu, do ZP z celej sumy vyčerpanej aj preplatenej dovolenky.
JankaV
24.02.21,11:29
Takto ma ani nenapadlo riešiť, lebo sa nikto nepýtal. Poviem konateľovi a ďakujem veľmi pekne. V tomto prípade sú mi jasné aj tie prihlášky a odhlášky. Ale ak bude končiť rodičovskú aj pracovný pomer toho 4.3. dám registračný list na ukončenie rodičovskej na 4.3. a aj registračný list na odhlásenie tiež 4.3.?
veronikasad
24.02.21,12:39
Odpoved na poslednu vetu - ano.
Riešenie ktoré som navrhla je vhodné v prípade ak zamestnankyňa ide po skončení prac.pomeru na UP a počas poberania rod.príspevku nemala príjem. Výrazne to navýši vymer.základ pre výpočet dávky v nezamestnanosti.