viking001
24.02.21,12:32
zdravim.
otazka do eteru: ako sa pocita 7-dnova platnost matovicovho dekretu? je to vratane dna testu alebo zacina nasledovnym dnom? ak som bol v piatok 19.2. mam platnost do stvrtka 25.2. alebo do piatka 26.2.? spekulovali sme nad tym s kolegami ale nezhodli sme sa na nicom....
viking001
24.02.21,11:47
ledva do 5 napocitame... lenze ked to pocitame metematicky a teda 19+7=26 ale ked kalendarne a teda piatok som bol, sobota 20, nedela 21, ...., streda 24 a stvrtok 25....
pise sa nie viac ako 7 dni stary, ale vratane dna testovania alebo odo dna testovania uvedene nie je
Tweety
24.02.21,11:49
Pozri tu: test nie starší ako 7 dní
https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/
Čiže 26.2. je už 8 dní starý.
viking001
24.02.21,12:02
podarilo sa mi dopatrat ze 7 dni sa rata odo dna testu a teda do 26.2 do hodiny kedy bol test vykonany. teda ak som bol na teste o 12::00 hod 19.02. tak plati do 11:59 hod 26.02.
ivka70
24.02.21,12:06
To je blbost vyhlaska hovori o dnoch, nie o hodinach, a na papierovom certifikate ziadny cas testu nie je, cize to nie je uplatnitelne.
buchač
24.02.21,12:12
To nie je blbosť...to je už paranoja. :D :D :D
Ale čo už...premiér je blázon, vláda je banda neznalcov...a potom to aj tak vyzerá.
Žabinka
24.02.21,13:21
asi minulý týždeň, nepamätám si presne, v tv novinách ( asi markíza), o tomto hovorila - a teraz si nie som zase istá :D - hovorkyňa uvzsr, že ak bol test robený v pondelok, tak sedem dní rátala až od utorka..
Kvaka
24.02.21,13:41
Tak asi Žabinka má pravdu, logická otázka, kedy je test starý jeden deň? No ak si bol v pondelok, tak jeden deň starý test je v utorok. Test sa "nerodí" už jednodňový.
buchač
24.02.21,15:57
Oxygo (Dnes 16:19) Na dalsi test musis ist 26.2.. Pred nemocnicou stoja vojaci a presne tak to maju nariadene pocitat.
==================
Nezavádzaj.
- Na žiaden test ísť nemusí...teda ak nechce.
- To pred ktorou nemocnicou stoja vojaci ? Kde, v ktorom meste ?
Včera som bol totiž vo dvoch a ani pred jednou som nevidel vojsko.
viking001
24.02.21,16:09
lenze na MOM na objednavku nedavaju papierovy ale pride mail a sms a tam je cas zadany, resp. sa da urcit. takze by mala byt tato verzia spravna, logicka je aj verzia Kvaky.

este na margo Tweety a Oxygo. ak potrebujem preukazovat otestovanie testom nie starsim ako 48 hodin, - 2 dni. to mam chodit na test kazdy den? pojdem v pondelok - teda prvy den, utorok je druhy den a teda v stredu mi uz neplati lebo je to treti den. tym padom musim ist v utorok.... podla sedliackeho rozumu ak som bol na teste v pondelok, prvy den "staroby" by mu mal zacat platit v utorok od 00:00 hod a teda 7-my den konci v pondelok o 23:59 hod.

mam aj info, ze system ma neprihlasi skorej ako po siedmych dnoch. takze je to tu plne kocurkovo, ako pise buchač - banda blaznov.
buchač
24.02.21,18:11
Oxygo (Dnes 18:59) Kocurkovo je to len pre tych, co nedokazu citat s porozumenim / so sedliackym rozumom /. P.s. V SMS nie je zadany cas, len den
==============
Mne osobne je to jedno, jak lanský sneh, ale pozri si svoje SMS...je úplne jedno, že ktorú.
Ide o to, že KAŽDÁ z nich má dátum a AJ ČAS DORUČENIA...a je jedno, že či sa jedná o mobil spred 30 rokov alebo ide o najnovšiu vychytávku.

Teda z toho vyplýva, ak by sa išlo podľa času, tak by nebol žiaden problém ísť podľa neho.

P.S.:
...ozaj...ako je to s tými vojakmi pred špitáľmi ? Nezmeníš názor ?
viking001
24.02.21,23:10
Oxygo ano pytal som sa na 7 dnovy, 48 hodin bol len priklad. a je mozne ze to odo mna pytal zamestnavatel, napriklad?

ako pisal buchač, kazda sms sa da urcit aj na minutu presne. a len tak nahodou, mozno mne prisla ina sms, ale nebol v nej aj cas objednania? a nieco ako prosim nemeskajte? mozno sa mylim ake ked cas objednavky +/- nejaka minuta mam urceny, teda mam urceny aj relativne presny cas testu...
ivka70
25.02.21,04:37
Nemas, lebo cas na objednavke a skutocne uskutocneny test mozu mat uplne odlisne casy, preto je platny len datum.
Ked bol problem so systemom, testovanie meskalo asi 2 hodiny a sms chodili po 3-4 hodinach.
Cas je irelevantny, podstatny a sledovany je len datum.
Oliwa
25.02.21,09:08
Vychádzajúc z informácie pracovníčky RÚVZ, ktorý deň po príchode zo zahraničia ísť na testy, odpovedˇbola, že deň príchodu sa počíta za nultý deň (bez ohľadu na to, či bol návrat v noci, resp. v skorých ranných hodinách) a až nasledujúci deň pobytu sa počíta ako prvý. Na základe toho by som detto deň testovania považovala za nultý deň.
Ale to je minuloročná skúsenosť, možno sa odvtedy zmenila aj matematika...
buchač
25.02.21,10:23
Múdrosráč je ten, kto ťa ráno obúval...

- Ty debil...to kde je napísané, že dotyčný vojak je pred nemocnicou ? Takých fotiek ti tu narúbem až do het.
- A keby aj bol...tak kde je napísané, že je to čerstvá fotka a nie z doby plošného testovania ?
- Maximálne vezmem, že vojak postáva pred nejakou MOMkou.
- Neexistuje...chápeš tomu slovu ?....NEEXISTUJE, aby stáli vojaci pred špitáľom a kontrolovali všetkých vstupujúcich pacientov...na to proste nemajú absolútny nárok.
- Šak už to pochop, tu debilný pňak.