miso99
25.02.21,12:36
Dobrý deň, chcel by som spraviť novú podlahu v priestoroch bývalej povaly dedinského domu.
Aktuálne je na podlahe betón, ktorý však nie je celkom rovný, bude ho zrejme treba trochu vyrovnať. Hrady krovu (t.j. ich horná hrana) sú vo výške 45 cm nad podlahou. Vzdialenosti medzi hradami sú rôzne, medzi 2 a 4 metrami.
Aký postup by ste mi navrhli? Mne napadli tieto možnosti, aj keď neviem, či sú vhodné a neviem, ktorá z nich je najlepšia:
1. Položiť na hrady foršne, uchytiť foršne priamo o hrady a o veniec (alebo pomúrnicu?), na foršne OSB dosky (hrúbku ešte neviem) a na to plávajúcu podlahu. S tým, že pod túto konštrukciu by som ešte predtým dal vatu na zateplenie. Nie som si však istý, či to je rozumné z hľadiska statiky (ukladať konštrukciu na hrady) a tiež, či mi to nebude pružiť, nakoľko tie hrady sú od seba pomerne ďaleko.
2. Urobiť drevený rošt v priestore medzi hradami, do roštu vložiť zateplenie, na rošt pripevniť OSB dosky a potom plávajúcu podlahu. Tu neviem, ako hustý má byť ten rošt, t.j. v akých vzdialenostiach majú byť položené jednotlivé hranoly. Taktiež, aké rozmery by tie hranoly mali mať.
3. Nakúpiť polystyrén a vyplniť ním celý priestor medzi hradami, na to OSB dosky atď.
4. Vyliať tam ľahký betón, ale tu sa bojím, že by bola ohrozená statika. Ide totiž o plochu cca 80m2.
Ak máte nejaký názor, ktorá z týchto možností je najschodnejšia, príp. aj cenovo najlepšia, ocením vaše reakcie. Prípadne, ak by ste to robili nejak inak, napíšte.
Ďakujem.