Adka4
25.02.21,20:04
Chcela by som sa spýtať ako môžem nahrať basgitaru bez toho aby tam bolo počuť keď šuchnem prstom o strunu alebo iné divné zvuky ako keď napríklad presuniem prst inde tak taký divný zvuk to niekedy spraví. Skúšala som ju nahrať cez mikrofón ktorý som položila ku kombu ale kombo zachytávalo aj tie divné zvuky. Skúšala som už posúvať struny nižšie aj vyššie, čo vyriešilo problém čo som mala predtým ale tento nie. Napíšte mi prosím úplne podrobne postup čo mám spraviť alebo čo si potrebujem kúpiť aby to bol čo najlepší zvuk aký je možný nahrať. Vopred vám ďakujem za vaše rady.
select
27.03.21,17:24
To chceš iba svoju basku nahrať,alebo miešať do skladby?
select
27.03.21,17:26
+ aké struny máš?
Adka4
27.03.21,17:40
Chcem ju nahrať a mám roundwound struny
select
28.03.21,09:20
Ako všeobecné pravidlo, guľaté struny majú tendenciu byť jasnejšie znejúce, pružnejšie a lacnejšie; tradičné ploché struny majú tendenciu byť teplejšie znejúce, hladšie a trvanlivejšie; a naše struny Slinky Flatwound bývajú skvelým stredom cesty .
select
28.03.21,09:27
a gitaru?(Fender,Yamaha,Sire,Gewa....?Inak mohla by si skúsiť požičanou čo má flat struny,aby si nemusela meniť na skúšku...
select
28.03.21,09:31
Okrem čo som napísal,zosilňovač by mal mať výstup na buď ďaľší zosík,alebo recording.Keď použiješ mikrofon,hlavne pri použití "guľatých"strun je počuť preklad prsty.Flatky sú menej háklivé.