Martina8913
26.02.21,09:15
Dobrý deň,
zamestnávateľ mi pred 3 týždňami oznámil, že z organizačných dôvodov sa moja pozícia ku koncu marca ruší. Napriek tomu, že už prebehli 3 týždne, neobdržala som žiadny dokument, ktorý by to potvrdil. Ked som oň žiadala, odmietli to s dôvodom, že sa mi snažia nájsť iné miesto.
Môže mi zamestnávateľ odmietnuť vyplatenie odstupného v prípade, že mu oznámim, že už o prácu v ich firme nemám záujem?
A môže mi zamestnávateľ takto odmietnuť vydať písomné potvrdenie o nimi ústne odkomunikovanej zmene?
Dakujem
Tweety
26.02.21,08:29
Samozrejme, že môže nevydať potvrdenie, ak to ešte nemá doriešené, nemôže ti dať nič písomne. Ak k organiz. zmene príde, až potom ti dá výpoveď podľa §63 alebo ponúkne novú prácu. A tu budeš mať dve možnosti, zobrať alebo odísť s právom na odstupné. (ak PP trvá dlhšie ako 2 roky)
Martina8913
26.02.21,08:30
Dakujem! :)
ivka70
26.02.21,09:08
Zamestnavatel je povinny ti ponuknut najskor ine miesto ... a ty ho mzoes odmietnut, ak nezodpoveda tvojej pracovnej zmluve.
Az potom sa riesi vypoved ci dohoda kvol izruseniu pracovneho miesta a narok na odstupne.

Ak ti ponukne pracovne miesto zodpovedajuce tvojej pracovnej zmluve, take odmietnut nemozes, mozes potom len skoncit PP vypovedou alebo dohodou bez naroku na odstupne.