solide
26.02.21,13:08
Dobrý deň, máme mladého, polročného írskeho setra, ktorý neustále preskakuje susedov nízky plot, z čoho máme so susedom permanentné konflikty. Toto sa stáva hlavne v období , keď nie sme vonku , ale v dome, pes preskočí plot a vykonáva potrebu u suseda a jednak mu hrabe na záhrade. Počul som že existuje nejaký obojok ktorý sa dá psovi na krk a nejakými kolíkmi sa dá vymedziť zakázaný priestor. Viete mi prosím poradiť, má s tým niekto konkrétne skúsenosti? Ďakujem J
ivka70
26.02.21,12:45
Najdi si elektronicky ohradnik, ale ja by som sa radsej zabezpecila normalny plot
cheri
26.02.21,14:46
Ten obojok je o ničom:-) teda ten, s ktorým mam skúsenosť. GPS obojok, teda informuje o pohybe psa, pokiaľ nastavíš. Akonáhle vyjde z určeného priestoru, vyšle SMS a musíš vybehnúť a ísť ho zahnať. Teda nesplnilo to očakávanie, že neprejde za ohraničené pásmo, iba upozorni, že "porušil" hranicu:-) Výcvikový je "nehumanny" psovi vyšle elektro impulz, ktorý vysles Ty, keď pes neplní tvoje prikazy=ide sa zblázniť od strachu, keď mu ho ideš pripinat, neteší sa, ako na normálny obojok, ktorý mu evokuje výlet :-)
Najvhodnejšie bude, ak v čase vašej neprítomnosti bude pes vo voliere, kým výcvikom nedostane pokyny, pokiaľ môže ísť. Dá sa to, len trpezlivosť.
solide
27.02.21,06:54
Ďakujem Kopretinka, ja sa radšej podelím s tebou, o tvoje skúsenosti, ty si ho už na sebe vyskúšala? ????
buchač
27.02.21,07:53
solide (Dnes 07:54) Ďakujem Kopretinka, ja sa radšej podelím s tebou, o tvoje skúsenosti, ty si ho už na sebe vyskúšala? ????
=======================
Si ZABIL !!! :D :D :D :D :D
--------------------
Ale ak by som mal niečo k veci, tak najlepšia voľba by bolo postavenie, respektíve navýšenie terajšieho plota. Že ako a akým spôsobom, to už záleží od terajšieho stavu.
Dovtedy sa psovi len venovať...prípadne správne potrestať.
https://www.google.com/search?q=ako+potresta%C5%A5+psa&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk00ObwI-pSoB6DB_pj2pbPNKbk4Jyw:1614412228070&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi70_-ayonvAhXKwAIHHXorDT8Q_AUoAXoECAMQAw&biw=1366&bih=626