cmd
28.02.21,23:58
Dobrý deň,

Včera mi tu skvele poradili, tak skúsim ešte niečo:

SZČO som od februára minulého roku, podnikateľský účet som založil až koncom roka a na tento účet mi neprišiel žiadny príjem, resp. nemal som žiadny príjem ako SZČO.

V mesiacoch 1-3 a podľa potvrdenia vraj aj 5 som pracoval ako zamestnanec a dosiahol príjem celkovo 913 eur, za dva mesiace bol priznaný a vyplatený aj daňový bonus na 1 dieťa.

Správne sa domnievam, že nemusím podávať DP? Viem, že sa doporučuje, aby som v takom prípade poslal na DU oznámenie v tomto smere.

Vopred ďakujem.
kn-alka
01.03.21,05:23
máš ako SZČO elektronickú komunikáciu s DÚ?
veronikasad
01.03.21,08:54
pozri § 46a Zákona o dani z príjmov

Daň fyzickej osoby sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur alebo celkové zdaniteľné príjmy tohto daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33

--------
Vzhľadom k tomu, že si poberal daňový bonus, si povinný podať daňové priznanie. Ak si z podnikania nevykázal stratu, stačí DP typ A a do osobitných záznamov daňovníka uviesť že si nemal príjem z podnikania (pri skončení podnikania treba dodaniť neuhradené pohladávky a nespotrebované zásoby)
cmd
01.03.21,13:02
Velmi pekne ďakujem
cmd
01.03.21,13:03
Myslím, že áno, nejakú registráciu na portáli DU na začiatku som robil.
cmd
01.03.21,13:23
Písal som súkromnú správu, ale nejak to nejde odoslať, chcel som poďakovať.....