limesa
01.03.21,18:45
1.povinne zatvorená prevádzka UVZ v januári 2021.Aké opatrenie môžem použiť za január 2021?
2. vo výkaze za predchádzajúci mesiac som uviedla tržby v celých EUR, zaokrúhlene hore a nie v EUR. Výška poskytnutého príspevku sa nezmení. Výkaz opraviť?
3. v zmluve je povinnosť oznamovať ukončenie každého pracovného pomeru. Týka sa to aj dôhod o vykonaní práce a dohôd o pracovnej činnosti?
4.celkova cena práce /hrubá mzda+odvody zamestnávateľ/- čo zahŕňa na účely Opatrenia č3B? Zahŕňa aj náhrady za dovolenku,sviatok? Neviem sa dopátrať k jasnej odpovedi,príklad- zamestnanec 5 dní dovolenka 200eur,15 dní odrobil 600eur.Do výkazu uvediem 800+odvody zamestnávateľ alebo 600+odvody zamestnávateľ?
Mila123
06.03.21,10:51
1/ aj 1 či 3A alebo 3B, čo je výhodnejšie (kaderníčka ako zamestnanec ZĽ požiadal o 3B príspevok)
2/ opýtajte sa na UP, nemyslím, že je to takí chyba, kt. by viedla k "podvodu".....
3/ v zmluve sa uvádzajú pracovné pomery, dohody nie sú prac. pomerom (v ZP sa uvádzajú ako DOHODY O PRÁCACH VYKONÁVANÝCH MIMO PRACOVNÉHO POMERU (§ 223 - § 228a) , dohody podľa ZP nie sú prac. pomerom, teda neuvádzať, neoznamovať
4/ zahŕňa všetko, lebo ak uvediete iba odpracovanú dobu príspevok sa bude krátiť.....ak splňate 50% prac. doby tak ZC uvádzate s jeho CCP
limesa
07.03.21,09:57
ďakujem pekne, ešte som natrafila na príspevky ohľadne uvádzanie tržieb v 3B a nedá mi to:
uvádza sa výška tržieb po odpočítaní zliav /podvojné účtovníctvo/ - ako to mám správne chápať? príklad : v marci vyfakturujem predaný tovar vo výške 500EUR, v apríli zas 800EUR a vystavím dobropis na vrátený tovar v apríli v sume 200 EUR. Za marec uvediem tržby vo výške 500 EUR a za apríl 600EUR /800-200EUR/? lebo som natrafila na príspevok , kde uvádzali , že dobropisy neberiem do úvahy a mala by byť uvádzaná tržba za apríl 800EUR, len neviem prečo alebo som zle pochopila? už mám v tom celom zmätok