Chloe01
01.03.21,22:42
Pozdravujem, potrebovala by som poradiť ako postupovať od odstúpenia zmluvy so spoločnosťou Naturamed, nakoľko si na ich emailovej stránke, kde ponúkajú vitamín D3 zdarma na rok, objednala moja mama tento "balíček" len za zaplatenie poštovného. V recenziách som sa dočítala, že oni síce dodajú tento balíček za tú cenu poštovného, ale budú v tom pokračovať a zasielať aj iné balíčky, aj keď si ich človek neobjedná a dožadovať zaplatenie. Nakoľko to objednala dnes, nič ešte nebolo zaslané. Viete mi prosím niekto poradiť, ako sa zbaviť týchto podvodníkov? Ďakujem
Katy a R
02.03.21,06:32
Vôbec nič jej nebudú posielať - ak si ona sama neobjednala nič iné. Skontroluj - príde jej aj list (resp mail) . Potom balíček so šekom na 1,95. nič viac netreba platiť. samozrejme ostatné ponuky - ak budú volať - to už je na nej, buď poďakuje a odmietne, alebo si objedná ;)
buchač
02.03.21,06:32
že oni síce dodajú tento balíček za tú cenu poštovného, ale budú v tom pokračovať a zasielať aj iné balíčky, aj keď si ich človek neobjedná a dožadovať zaplatenie.
=======================
Neblázni...žiadne posielanie balíčkov sa konať nebude.
Keď dostane mamka balíček (dôjde za cca 4-5 dní), tak je potrebné preštudovať priložené lajstrá.
Samozrejme, že poštovné je potrebné zaplatiť.
Je potrebné pripraviť sa na telefonáty, ktoré budú ponúkať ich produkty.
P.S.: Mňa volali zatiaľ iba raz...prvý a posledný krát. Číslo išlo okamžite na čiernu listinu ako otravné.

Preštuduj obchodné podmienky.
www.vitasolaris.sk/rocne-balenie-vitamin-d-zadarmo
Keby sa situácia nejak otočila, tak je potrebné napísať mail alebo lajstro, kde oznámiš odstúpenie od zmluvy.
Jasné, že nie je potrebné preberať zásielky. Lenže hentá firma balíčky nezasiela doporučene a tým pádom nemá šancu dokázať, že príjemca zásielku dostal do schránky-prevzal.
Mária27
02.03.21,09:41
veru posielajú a otravujú
Katy a R
02.03.21,09:56
D vitamín pošľú jednorázovo. Určite kvôli nemu neotravujú;) Ale ak si niekto zvolí program na pravidelné posielanie omega kyselín napríklad (keď sa dá ukecať) - čia je to chyba????. V podstate si robia svoju robotu, ako aj iní (veď aj z banky pravidelne volajú - nejaké nové "produkty"-hlavne úver, resp kredit. karty)
A ak už sa aj dá ukecať na nejaké mesačné posielanie Omegy - tak stačí mail s jednou štvorslovnou vetou na ukončenie:)
kn-alka
02.03.21,10:01
na ich stránkach máš predsa návod, ako odstúpiť od zmluvy, ten si si už prečítala?

dokonca je vo worde, stačí doplniť údaje a odoslať
Mária27
02.03.21,12:56
Riešili sme asi pre 2 rokmi: tiež poslali čosi zadarmo, potom posielali stále. Nepomohli maily tvrdenia odhlášky, ani odpovede na ich ponuky fejsbuku. Až napísl všetkýcm Naturamed na svete, aké našiel, že si nepraje od nich absolútne nič dostávať. Niektorí odpovedali, čo to znamená. Asi aj preto je už čosi zmenené.
Chloe01
02.03.21,13:11
Objednávalo sa to cez stránku vitasolaris a tam ten dokument nie je...
kn-alka
02.03.21,13:12
píšeš o spoločnosti Naturamed, tak si vygoogli ich web a tam máš aj odstúpenie od zmluvy, vypíš, odošli a uvidíš
Katy a R
02.03.21,13:28
mám možno aj 10 ročnú skúsenosť s nimi ... napr žeňšeň som si viackrát. To bolo to zasielanie - že prvé zadarmo (vzorka) - potom už pravidelne - interval sa dá nastaviť rôzny. väčšinou som to po 2.- 3. zásielke zrušila, niekedy aj po prvej - jedným mailom. (stačí veta žiadam o zrušenie zasielania - samozrejme treba tam napísať zákaznícke číslo ☺ vlani c vitamín - to bolo jednorázovo - takisto teraz ponúkajú ten D vitamín. Len jednorázovo za 1,95. Všetko to ešte osobitne napíšu na overenie - buď mail, alebo list. kontakty zverejnené.
len môj povzdych - že keby všetci predajcovia boli takí seriózni . telefonát s ponukou tak možno raz za tri mesiace mám od nich . (omega kyseliny ponúkajú).
ale som sa rozpísala - howg.
Mária27
02.03.21,13:30
Ver mi, že viem rušiť objednávky :) Boli s nimi veľké problémy, možno preto, že sa zákazník ozval prvýkrát a považovali ho za neskúseného. Ja nikdy neklamem - zo zásady.
Katy a R
02.03.21,13:38
Majka - terazky neviem, ako to myslíš ?? Ja som len napísala svoju skúsenosť s nimi (že som spokojná) - takisto ako ty svoju ;).