Emik27
03.03.21,07:39
Dobrý deň,
prosím o radu.. od 01.03. niektorí zamestnanci prešli zo stravných lístkov na finančný príspevok - ten sme im dali v plnom počte za mesiac marec. Potrebovala by som vyrovnať stravné lístky za február.. Prosím, ako to mám urobiť, ak som napríklad zamestnancovi na začiatku februára dala 18 lístkov, ale vzhľadom na vyrovnanie by mal dostať 16 lístkov? 2 lístky mi buď vráti - to je najjednoduchšie.. čo ak už žiadny nemá?
Ďakujem moc všetkým za čas aj radu :)
ivka70
03.03.21,08:17
Dohodnes sa s nim na zrazke zo mzdy zaplatenim celej sumy stravneho listka, na ktory mu narok nevznikol?
Emik27
05.03.21,08:25
Ďakujem! Musí byť táto dohoda písomná?
ivka70
05.03.21,08:45
Bolo by lepsie, lebo to nie je exaktne definovane v par 131 ZP.
Alebo mate neaku nim podpisanu dohodu o zalohovych stravnych liatkoch ich prevzati a vrateni nenarokovanych?
Ľaľa
05.03.21,10:51
Len na okraj, ja pri začatí pracovného pomeru dávam podpisovať zamestnancom Dohodu o zrážke zo mzdy za stravné nakoľko im ich zrážam zo mzdy. V dohode aj mám vetu, že zamestnanec súhlasí so zrážkou zo mzdy za stravné lístky na ktoré mu skončením pracovného pomeru nevznikol nárok. V prípade, že stravné lístky nevráti, tak mu urobím zrážku zo mzdy vo výške do plnej hodnoty stravného lístka.