ivanaj
20.09.06,07:16
Ahojte,
viete mi prosim poradit, ked je zamestnanec 4 mesiace na neplatenom volne je mozne s nim rozviazat pracovny pomer zo strany zamestnavatela? Chceme s nim skoncit PP nakolko nie je predpoklad ze sa vrati do prace a nakolko nam dlzi na poistnom ktore za neho platime vyse 1000,- Sk, len neviem ktorym sposobom to mozeme uskutocnit.
Dakujem
fipina
20.09.06,05:27
Podpísal dohodu so zamestnávateľom o neplatenom voľne? Ak nie, nie je to neplatené ale absencia. A to by už dôvod bol.
fipina
20.09.06,05:31
Dopĺňam, že v tej dohode by mal byť uvedený dátum neplateného voľna
od-do.
Martinella
20.09.06,05:42
Vy ako zamestnávateľ dávate zamestnancovi súhlas s čerpaním neplateného voľna, takže mal by byť dohodnutý aj termín a spôsob vysporiadania zo zdravotnou poisťovňou - poistné za uvedené obdobie, ktoré zaňho musíte zaplatiť, by Vám mal zamestnanec celé uhradiť. Ale je to len vec dohody.
Takže ak nebola podpísaná dohoda o čerp.nepl.voľna s presným vymedzeným časom, čo je ale chyba, treba zamestnanca písomne vyzvať aby nastúpil na výkon práce. Ak ani potom nenastúpi, treba postupovať ako pri absencii.
zhv
20.09.06,06:23
zamestnávatel musí platit odvody pri neplatenom volne ,ale aby ich Vám vrátil mali ste to dohodnuť a tak mu dať neplatené voľno,výpoveď podla mňa len ked zrušíte jeho prac.miest
Chobot
20.09.06,06:42
Ahojte,
viete mi prosim poradit, ked je zamestnanec 4 mesiace na neplatenom volne je mozne s nim rozviazat pracovny pomer zo strany zamestnavatela? Chceme s nim skoncit PP nakolko nie je predpoklad ze sa vrati do prace a nakolko nam dlzi na poistnom ktore za neho platime vyse 1000,- Sk, len neviem ktorym sposobom to mozeme uskutocnit.
Dakujem

ZP nezakazuje ukončiť PP so zamestnancom počas čerpania neplateného voľna žiadnou formou. Teda je možné skončiť dohodou alebo výpoveďou, v prípade výpovede však musíte mať výpovedný dôvod. To, že vám dlhuje 1000 SKK ako výpovedný dôvod nepostačuje.
ivanaj
20.09.06,10:41
Kedze som len prebrala veci po byvalej kolegyni:confused: , pozerala som sa do zlozky ale ziadnu dohodu pisomnu som nenasla;) . V pripade ze by to bola len ustna dohoda mozeme okamzite ho vyradit?
S tymi peniazmi to este musim nejako prespekulovat, bud zaplati alebo to pojde na nase triko :(
Martinella
20.09.06,10:57
Kedze som len prebrala veci po byvalej kolegyni:confused: , pozerala som sa do zlozky ale ziadnu dohodu pisomnu som nenasla;) . V pripade ze by to bola len ustna dohoda mozeme okamzite ho vyradit?
S tymi peniazmi to este musim nejako prespekulovat, bud zaplati alebo to pojde na nase triko :(
Ak ale zamestnanec nemá záujem vrátiť sa do práce, stačí s ním uzavrieť dohodu o skončení PP. To je najjednoduchší aj najkratší spôsob.
ivanaj
20.09.06,11:12
A ked sa dotycnemu nemozeme dovolat, staci poslat skoncenie PP na dorucenku???
jankasm
20.09.06,11:16
A ked sa dotycnemu nemozeme dovolat, staci poslat skoncenie PP na dorucenku???

Áno môžeš poslať aj poštou, najlepšie do vlastných rúk.:cool:
ivanaj
20.09.06,11:25
Chcem dotycneho odhlasit zo zdravotnej poistovne, nech uz za neho zbytocne neplatime, neviete aky kod tam ide v tomto pripade?