Lenkkka
03.03.21,15:59
dobry nasiel by sa tu niekto medzi vami kto by mi poradil a dal kontakt na projektanta v Presovskom okrese....ktory robi zmeny v uzemnom plane????Za kazdu odpoved a radu som Vam Vdacna
Chobot
04.03.21,08:49
Zmeny v územnom pláne nerobí projektant, ale miestny alebo mestský úrad. Ak chceš, aby niečo zmenili, treba požiadať písomne. Nie je ale povinnosťou obce či mesta tvoju žiadosť akceptovať alebo zapracovať do územného plánu. Taktiež územný plán sa nemení každý rok, ale len podľa potreby. A ak tvoja žiadosť nebude v súlade s tým, čo má v pláne mesto či obec, tak ti v pohode žiadosť zamietnu.

Predpokladám, že máš nejaký pozemok v území, v ktorom podľa súčasného územného plánu nie je povolená výstavba vôbec alebo je povolená výstavba iného účelu, než rodinných domov.
Chobot
04.03.21,13:25
Mám pocit, že si niečo zle pochopila, alebo ti to zle vysvetlili. Asi ti povedali, aby ti niekto urobil projekt domu. Potom požiadaš o územné rozhodnutie na základe toho sa tá záhrada vyjme z pozemkového fondu a preklasifikuje sa na iný druh pozemku, na ktorom sa dá stavať.

Napíš názov obce, pozrieme, či má vôbec územný plán.
Lenkkka
04.03.21,20:13
Mozte mi napisat vas mail...