mattonik
03.03.21,18:37
Dobrý deň,

Chcel by som sa opýtať na váš názor na platenie súkromnej zdravotnej starostlivosti v stredisku (napríklad Procare) v prípade jednoosobovej sro.
Je podľa vás lepšie si ju platiť ako súkromná osoba alebo si to dať ako zamestnanec/konateľ?

Snáď sa pýtam ako tak zrozumiteľne :)
Za každý názor ďakujem.

Martin
Tweety
03.03.21,17:39
Jednoznačne ako súkromná osoba.
ivka70
04.03.21,02:49
Ak je zamestnancom a tvorí sociálny fond zo mzdy, dalo by sa niečo riešiť z toho - pri dobre definovanom internom predpíše.
Inak len ako súkromná osoba, nemôže to byť nákladom firmy.
avalik
04.03.21,07:10
ak by si to dal na firmu, tak pre dotycnu osobu je to nepenazny prijem aj ak by iny prijem zo zavislej cinosti v tejto firme nemala, t.j. registracia firmy ako zamestnavatela na DU, SP, ZP, a vsetky povinne registeacie oznamenia vykazy, vypocet odvodov a dane za zamestnanca + odvody zamestnavatela + platba uctovnikovi za registracie a spracovanie tohto nepenazneho prijmu - jednak v mzdovej rovine a druha v uctovnej rovine

takze za mna neodporucam takto akoze "setrit" ... radsej zamakaj na vytvoreni zisku a zvyseni dividendy po zdaneni o sumu tohto poplatku
mattonik
04.03.21,17:30
Zamestnancom som, vsetky vyssie spominane odvody platim aj vykazujem. Prave preto som uvazoval, ci taketo nieco nema vyznam dat si ako benefit.
mattonik
04.03.21,17:30
Socialny fond mame. Dakujem za nazor
mattonik
04.03.21,17:31
Dakujem za komentar
avalik
04.03.21,21:19
v jednoosobovej spolocnik a zaroven jediny konatel a aj zamestnanec? ... kde je tam splnena definicia zavislej orace?

nepenazny prijem tak ci tak
mattonik
12.03.21,06:43
Dakujem za odpoved