Mikolajova
20.09.06,07:20
Dobrý den, dnes mi došla fa z EU od platcu DPH za stavebné práce, ktoré vykonávajú na novostavbe na Slovensku. Stavajú sa firemné priestory. Chcela by som vedieť ako postupovať čo sa týka DPH o aký paragraf sa oprieť. Neviem či uvedený faktúru uvádzať vo výkaze DPH? Na faktúre nie je vyčíslená DPH? Miesto dodania služby neviem či je paragraf 15 ods.2 alebo 8.?:confused:
Karina
20.09.06,05:29
Dobrý den, dnes mi došla fa z EU od platcu DPH za stavebné práce, ktoré vykonávajú na novostavbe na Slovensku. Stavajú sa firemné priestory. Chcela by som vedieť ako postupovať čo sa týka DPH o aký paragraf sa oprieť. Neviem či uvedený faktúru uvádzať vo výkaze DPH? Na faktúre nie je vyčíslená DPH? Miesto dodania služby neviem či je paragraf 15 ods.2 alebo 8.?:confused:

Dobrý deň, Váš prípad upravuje §15 ods.2, miestom dodania stav.prác vo Vašom prípade je SR, a §69, ide o prenos daň.povinnosti z dodávateľa na odberateľa, faktúra musí byť bez DPH a vy faktúrovanú čiastku samozdaníte, uvediete ju v daň.prizaní na vstupe r.10 aj na výstupe r.15 (základ dane uvediete na riadku 9 daň.priznania).
fasia
26.09.06,10:05
To isté platí aj pre stavbárov ktorí fakturujú stavebné práce vykonávané v čechách pre české firmy? píše sa na faktúry ten dodatok o tom, že prijímateľ je povinný sa samozdaniť? Zahŕňa sa tento príjem do obratu na účely registrácie za plátcu DPH?