matig
04.03.21,19:27
Zdravím,
kúpila som byt v roku 2015 a v 2017 som ho predala za nižšiu sumu, ako som ho kúpila. Asi to znie čudne, ale byt som kúpila pre sestru, ktorá bola v tom čase v rozvodom konaní a nemohla si kúpiť byt, pretože mala v manželstve úver.
Predala som jej ho po rozvode za cenu, aby si naň mohla zobrať úver.
Vidím, že nie som jediná, ktorá dostala papier z daň. úradu o podanie priznania. Moja otázka je, či daňové priznanie podať, aj keď som nedosiahla "zisk".
Som zamestnanec, vyúčtovanie príjmu mi robil zamestnávateľ.
Čítala som aj, že z takéhoto príjmu sa platí aj zdravotne poistenie, nedáva mi to logiku. Budem rada, ak mi poviete svoje názory. Ďakujem
Katy a R
04.03.21,18:58
V roku 2017 si bola povinná podať DP zo všetkých príjmov - teda aj z príjmu z predaja nehnuteľnosti. Nič na tom nemení fakt, že ti vyšiel čiastkový základ dane nula.
A ak je to tak, ako píšeš - tak jednoducho sprav teraz DDP - nevýjde ti ani daň navyše a už vôbec nie zdravotné poistenie;)
buchač
04.03.21,19:04
Tomuto sa vraví odpoveď !!!
Kompletná a vyčerpávajúca.
matig
04.03.21,20:45
Ďakujem pekne za odpoveď. Ešte by som chcela vedieť, či s DDP treba poslať aj nejaké podklady (zmluvy...)
Katy a R
04.03.21,20:54
Zmluvy a doklady o príjme a výdavkoch treba mať dobre doma odložené (pre kontrolu) . Aké sú povinné prílohy - to máš priamo v DP napísané (RZD v tvojom prípade) . Len treba presne postupovať podľa poučenia . Tlačivo DP typ B pre rok 2017