giso
05.03.21,11:10
Chcela by som sa informovať, načo vsetko mám nárok a ako to riesit?
Rodicovská dovolenka mi konci 11.5.2021, riaditelka mi uz volala aby som sa nato pripravila ale ze osoba ktora za mna zastupovala ostava tam ze su s nou velmi spokojni a so mnou nie je spokojna, s pracou aku som odvadzala oproti nej. Podotýkam pracovala som tam 8 rokov. Ponukla mi len ze 11.5.2021 mozem cerpat staru dovolenku 2mesiace. Ale ja som si zistovola podla kolektivnej zmluvy po skonceni materskej dovolnky mam nárok na 2 mesacne odstupne a plus preplatenu staru dovolenku. je to tak ? alebo musim cerpat 2 mesiace tu dovolenku

este je tu jedna vec na zaklade danej situacie mi som chcela po skonceni rodicovskej dovolenke cerpat predlzenu pandemicky rodicovský a potom az bud cerpat tu dovolenku ci ako to funguje ?
dakujem za kazdu radu
ivka70
05.03.21,10:49
Narok na odstupne zavisi od dlzky trvania PP k jeho skoneniu.
KZ nemoze definovat odstupne po MD, moze navysit narok na odstupne podla zakona.
zze/2001-311/76/1/

Ak by si dostala vypoved kvoli zruseniu pracovneho miesta (lebo inu ti dat nemozu, ak miesto existuje, mas narok na nan vratit), tak pocas vypovednej doby bud pracujes alebo cerpas doolenku, potom PP skoni a vyplatia ti odstupne.

Ak by si sa dohodla na konceni PP dohodou z dovodu zruseneho pracovneho miesta hned po RD, potom necerpas dovolenku, ale PP skonci dohodnutym dnom a nevycerpanu dovolenku ti preplatia spolu s odstupnym.

Nezabudni, ze najneskor mesiac dopredu musis pisomne navrat do zamestnania po RD nahlasit.

Info k pandemickemu RP tu:
https://www.upsvr.gov.sk/socialne-veci-a-rodina/poskytovanie-pomoci-v-hmotnej-nudzi-nahradneho-vyzivneho-a-statnych-socialnych-davok-v-case-covid-19/narok-na-pandemicky-rodicovsky-prispevok-od-1.11.2020.html?page_id=1041060
giso
05.03.21,10:55
tak moje miesto nieje zrusene len ma tam uz nechcu a popravde ani si uz neviem prestavit pracovat tam ak maju taky pristup to by bolo trapenie tam byt ale chcem z toho vytrieskat co najviac