SabinaC
05.03.21,11:39
Dobrý deň,
momentálne som zamestnaná na TPP, ale plánujem si založiť s.r.o. popri zamestnaní. Chcela by som vedieť, že ak by som medzitým stratila prácu a už by som mala založenú firmu, či mám nárok na podporu v nezamestnanosti.
ivka70
05.03.21,10:41
Nie, pretoze spolocnik ani konatel sro sa nemoze evidovat na UP.
Bez evidencie na UP sa neda o podporu v nezamestnanosti poziadat.
SabinaC
05.03.21,10:53
Je to potom na..... Nechápem, prečo si potom človek platí poistenie v nezamestnanosti, keď aj tak na nič nemám nárok... :(
Katy a R
05.03.21,11:13
platíš si poistenie v nezamestnanosti - ak teda chceš dávku z tohto poistenia - tak už z názvu vyplýva, že musíš byť nezamestnaná. (okrem iných podmienok - ako je napr dĺžka poistenia a pod)
SabinaC
05.03.21,12:05
No podľa mňa, keď pracujem TPP a následne stratím prácu, tak budem nezamestnaná. To, že popri tom mám firmu, neznamená automaticky, že aj nejaký príjem.
Katy a R
05.03.21,12:15
Nie je dôležité, čo je podľa teba - dôležité je to, čo hovorí zákon! Lebo dávku v nezamestnanosti môžeš získať len po splnení podmienok v zákone. Každý si sám musí zvážiť, či mu je na niečo dobrá firma, v ktorej nie je žiadny príjem.
ivka70
05.03.21,12:32
Su ludia, ktorych jedinym "zamestnanim" je byt spolocnikom sro. Ked prestanes pracovat na TPP, bude to rovnako, v ziadnom pripade nebudes nezamestnana, lebo podnikas.
veronikasad
05.03.21,12:39
Nezaeviduju ta ako uchádzača o zamestnanie