babenko1
24.11.04,14:40
Ahojte!
Tento rok v lete sme kúpili obchodný priestor, ktorý bol nutný poprerábať, aby sa dal využiť na to, na čo je to určené. Napísala by som, že sa tam poprerábalo snád všetko, od elektriny, cez soc. zariadenia až po výklady.
Vie mi niekto poradiť, čo všetko sa posudzuje ako technické zhodnotenie a čo ako oprava?
Dakujem :-)
Marta L
24.11.04,13:47
Obávam sa, že v tomto prípade to bude všetko ako rekonštrukcia - máte na to aj stav. povolenie?
babenko1
24.11.04,14:04
Nemáme.... A mali by sme mať?
Nike
24.11.04,14:05
A sme opäť pri stavebnom zákone, ale obávam sa, že ak ste to rekonštruovali všetko naraz museli ste mať aj stavebné povolenie, tak sa nič nebude dať použiť ako oprava.
babenko1
24.11.04,14:14
Robilo sa to postupne... podľa financií..
Marta L
24.11.04,14:24
Nemáme.... A mali by sme mať?No ak sa mení vzhľad (napr. spomínaš výklady - zmena rozmerov) vonkajší alebo zásadne aj vnútorný, myslím, že stavebné povolenie treba.
MiV
25.11.04,10:36
Nemáme.... A mali by sme mať?
Tiež mám skúsenosť s rekonštrukciou, ale iba vnútorných nebytových priestorov.U nás to nebolo na stavebné povolenie, ale museli sme si na miestne príslušnom orgáne miestnej samosprávy splniť tzv. ohlasovaciu povinnosť, na základe ktorej sme dostali súhlas orgánu miestnej samosprávy so zriadením prevádzky aj s podnikateľským zámerom, ktorý v nej budeme realizovať.Dokonca nám bolo povedané, že bez splnenia ohlasovacej povinnosti nemôžeme pokračovať v stavebných prácach.
Nike
25.11.04,10:42
Presne tak, ak netreba stavebné povolenie tak minimálne je nutná ohlasovacia povinnosť. A ako to dať do nákladov záleží na konkrétnom prípade. Treba sa držať stavebného zákona.
Mila
25.11.04,13:03
Raz mi pri daňovej kontrole povedali, že všetko čo vymieňam za kvalitatívne porovnateľné so starým, tak je iba oprava a údržba a čo mením za kvalitnejšie tak je tech. zhodnotenie.U mňa išlo o výmenu betónového poteru a obnovenie fasády.
Nike
25.11.04,14:03
Ano v tomto prípade môže byť oprava, ale keby si tú fasádu zateplovala tak už rekonštrukcia a teraz už aj stavebné povolenie.
babenko1
29.11.04,17:44
k tým výkladom... sú presne také ako boli pôvodné rozmermi, len sú plastové
babenko1
29.11.04,17:48
Tiež mám skúsenosť s rekonštrukciou, ale iba vnútorných nebytových priestorov.U nás to nebolo na stavebné povolenie, ale museli sme si na miestne príslušnom orgáne miestnej samosprávy splniť tzv. ohlasovaciu povinnosť, na základe ktorej sme dostali súhlas orgánu miestnej samosprávy so zriadením prevádzky aj s podnikateľským zámerom, ktorý v nej budeme realizovať.Dokonca nám bolo povedané, že bez splnenia ohlasovacej povinnosti nemôžeme pokračovať v stavebných prácach.
A kedy to bolo? Lebo ja ked som tam bola teraz v septembri, mi povedali, že už nepotrebujem súhlas so zriadením prevádzky, že im to máme len oznámiť, že ju máme, že sa to zmenilo od myslím od júla 2004
babenko1
29.11.04,17:52
Raz mi pri daňovej kontrole povedali, že všetko čo vymieňam za kvalitatívne porovnateľné so starým, tak je iba oprava a údržba a čo mením za kvalitnejšie tak je tech. zhodnotenie.U mňa išlo o výmenu betónového poteru a obnovenie fasády.
a kto bude robiť to hodnotenie, že to, čo som vymenila, je kvalitnejšie? alebo kvalitatívne porovnateľné so starým????
AntekaK
23.08.05,07:32
Raz mi pri daňovej kontrole povedali, že všetko čo vymieňam za kvalitatívne porovnateľné so starým, tak je iba oprava a údržba a čo mením za kvalitnejšie tak je tech. zhodnotenie.U mňa išlo o výmenu betónového poteru a obnovenie fasády.Ahojte, vrátim sa k problému údržba a rekonštrukcia. Váham nad faktúrou za opravu podlahy a výmenu starej podlahovej krytiny za novú. Cena prác 49.000,- podlaha nie je kvalitnejšia ako bola predtým, ale teraz váham pri tej cene. Ako to má byť správne posúdené, ako údržba alebo ako technické zhodnotenie? Ďakujem.
AntekaK
23.08.05,08:31
Posúvam hore.
Jana Acsová
23.08.05,13:09
Skús pozrieť toto:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=11957

Najmä príspevok 8.
evina
23.08.05,13:18
Ahojte, vrátim sa k problému údržba a rekonštrukcia. Váham nad faktúrou za opravu podlahy a výmenu starej podlahovej krytiny za novú. Cena prác 49.000,- podlaha nie je kvalitnejšia ako bola predtým, ale teraz váham pri tej cene. Ako to má byť správne posúdené, ako údržba alebo ako technické zhodnotenie? Ďakujem.
Ja by som to posúdila ako opravu. Nešlo o rošírenie vybavenosti ani použiteľnosti ...