tajnostkárka
06.03.21,06:44
Dobrý deň,chcem sa informovať,ako je to v prípade,keď zamesnankyňa - vedúca školskej jedálne je dlhodobejšie PN.Teda napr 2mesiace.Kto za ňu v tom prípade vykonáva jej činnosť? Môže jej zamestnávateľ nariadiť,aby za dobu,počas ktorej bola PN urobila spätne účtovanie obedov,resp vykonala celú jej náplň práce?
ivka70
06.03.21,06:28
Ak nema ziadneho zastupcu, ktory by to robil pocas jej nepritomnosti, niekto to urobit musi. To iste maju pri malych firmach mzdari, uctovnici a pod. a napriklad aj ucitel, ktory je na danu aprobaciu na mensej skole sam.
Zamestnavat to moze to od nej vyzadovat, je to jej praca, nikde predsa nema zazmluvnene, ze uctovanie obedov robi len za den, kedy je v praci.
avalik
06.03.21,06:40
A ako fungovala jedalen pocas nepritomnosti veducej? Niekto urcite cinnosti za veducu vykonaval. A teda po navrate urcite "celu" cinnost nebude vykonavat.
Veduca ma predsa nejakych podriadenych, urcite ciastkove cinnosti, vykonava niekto, kto je povereny zastupovanim pocas nepritomnosti veducej - napr. prijem a vydaj tovaru, vedenie skladovej evidencie, stravne listky a podobne.
Konecne zauctovanie je uz na veducej - bud ma zauceny svoj zastup aj na tuto cinnost alebo ju to pocka. Ja osobne si neviem predstavit, ze vypadnem na 2-3 mesiace a po navrate, len sadnem do kanclu a pokracujem minimalne bez kontroly co bolo urobene.
Takze ano, veduca si dokonci svoju pracu, ma v tomto zmysle vyssi plat oproti radovemu zamestnancovi - na takyto pripad musi byt pripravena.
Ak by nepritomnost mala byt viac ako 3 mesiace, zamestnavatel by urcite mal zvazit poverenie vykonom funkcie ineho zamestnanca, resp. prijat niekoho na zastup pocas PN.
tajnostkárka
06.03.21,06:44
Rozumiem ešte si dovolím položiť jednu otázku,čo keď počas PN z dôvodu nepriaznivého zdrav.stavu požiada o ukončenie pracovného pomeru.
ivka70
06.03.21,10:57
Pokiaľ sa vráti do práce ešte cez výpovednú dobu, tak riadne pracuje.