Habbs
07.03.21,07:42
Dobry den.Podaval som si prispevok od statu ako zivnostnik podla poklesu prijmu v percentach 3 mesiace .Podaval som z priemernej sumy prijmu za rok 2019 .Problem je ,ze som uvadzal napr za mesiac januar prijem ktory som dostal az vo februari.Ja som to bral tak ze som to zarobil za januar ,lebo som plateny na hodiny,takze na konci mesiaca viem kolko som zarobil,ale fakturu som dostal vo februari.No niekto vravi,ze som to mal priznat az za februar.V podstate som mesiac dopredu.Co teraz? Mam pokracovat podla svojho alebo to upravit a cakat nas faktury?To by som musel dat jeden mesiac dvakrat,pretoze som bol mesiac dopredu.Nechcem stoho mat problemy.Dufam,ze ma chapete.Dakujem za odpoved
ivka70
07.03.21,08:40
Urcite to robis zle, tvoj prijem je to az vtedy, ked ti zaplatia.
Mal by si vsetko spatne opravit. Inak mozes kontrolou aj o vsetky prispevky prist.
Habbs
08.03.21,13:06
Ako to opravit? Ist tam osobne ?alebo elektronicky? Este by som chcel vediet ci sa zdanuje ten prispevok.Dakujem
veronikasad
08.03.21,19:40
Kontaktuj pracovníčku úradu práce, ktorej posielaš vykazy.
Ako uctovat dotáciu prvej pomoci u zivnostnikov je na Porade rozoberane viackrat. Postupuj podľa usmernenia Financnej spravy zo dna 3.3.2021