Geri1
20.09.06,09:26
Dobry den,
som na porade nova, takze prepacte, ak som zle zaradila, alebo som nieco ine nespravne zadala.....
Mam otazku na tuto temu: z EU (Nemecko) nam fakturuju poradenske sluzby pravidelne kazdy mesiac, t.c. im uhradzame faktury v plnej vyske. Z konkretnej zahr.firmy su u nas v SR vyslani konzultanti (uz viac ako 183 dni). Maju tu mat stalu prevadzku, mame odvadzat z tychto faktur zabezpecovaciu dan (kolko %-neviem sa dopracovat k zmluve o zamedzeni dvojakeho zdanenia s Nemeckom)??? Ako sa taka stala prevadzkaren zriaduje ??? Som uz z toho uplne popletena, lebo s touto oblastou som este nepracovala. Kto mi poradi ??? Vdaka
jeha
20.09.06,10:04
skusim len tak priblizne odpovedat. podla vsetkeho vznika stala prevadzkaren.
ak bol umysel zdrziavat sa tu dlhodobo a poskyt. sluzby uz na zaciatku, vznika stala prevadzkaren od zaciatku ( zavisi od zmluvy) a od zaciatku sa mala zrazat dan. dan je 19%. myslim, ze vznika potreba registracie stalej prevadzkarne na DU a myslim, ze podla planovanej fakturacie atd. moze stala prevadzkaren platit preddavky na dan, po preukazani sa ze platia preddavky na dan Vam nevznika potom povinnost zrazat dan pre zabezpecenie dane.asi tolko, bolo by treba sa pozriet na zmluvu ako bola formulovana , ( ci vznika stala prevadzkaren uplynutim doby 6 mes. alebo od zaciatku co je horsi pripad ) tiez asi registracia stalej prevadzkarne pre ucely dane z prijmov sa ma uskutocnit asi do 15 dni od vzniku , drzim palce ,