Sharon
08.03.21,19:03
Ahojte, chcem sa s Vami podeliť o moju skúsenosť pri rozvode, lebo neviem ako na toto zareagovať. Sme s exmanželom už pár mesiacov rozvedení. Pred tým, než som podala žiadosť o rozvod sme dva roky spolu nebývali, odsťahovala som sa k môjmu otcovi. Exmanžel vysporiadal naše BSM po svojom ešte pred rozvodom tak, že 1/3 našich financii si ponechal on, 1/3 poslal mne na účet a 1/3 previedol na účet našej dcéry. Rodinný dom, v ktorom sme bývali bol jeho ešte pred našim sobášom, takže nie je súčasťou BSM. Ja som si pri odchode vzala zo sebou len svoje osobné veci (oblečenie, knihy, bicykel). Všetko vybavenie domácnosti a záhrady, ktoré sme za 22 rokov spoločného života spolu nadobudli ostalo jemu. Neskôr mi ešte poslal starý kávovar a sušičku na ovocie. Pretože sa mi to nezdá spravodlivé chcem požiadať o vysporiadanie BSM. Problém je ešte v tom, že sme uzavreli manželstvo až po 10 rokoch, dovtedy sme žili spolu ako druh a družka. Neviem, ako mám spätne zistiť, ktoré veci sme kedy nadobudli…či to bolo pred alebo po uzavretí manželstva. Je to predsa len už 12 rokov. Viete mi niekto, ak ste boli v podobnej situácii poradiť ako ste to vy riešili? Budem vďačná za každú pomoc a radu, ďakujem.
Mária27
09.03.21,20:26
Spíš všetko, čo ťa napadne, že je to spoločný majetok - bezpodielový alebo podielový - žiadaj rozdelenie a vydanie - a nech dokazuje on, čoho je výlučným vlastníkom.
jelalim
09.03.21,21:02
Ide o nieco konkretne, hodnotne? Naco Vam bude polovica z 22 rocnych veci? Aku realnu hodnotu ma "22 rocne vybavenie domacnosti a záhrady"??

Pisete, ze ake je to nespravodlive, ale neuvadzate nic konkretne. Tu si treba najskor v hlave ujasnit, co konkretne chcete, s tym ist za exmanzelom a povedat mu to. Este aj take veci ako kavovar a susicka na ovocie ste si nedokazali sama zobrat, musel Vam to posielat... Toto nie je jeho povinnost, mne to pride skor take, ze urobil veci nad ramec svojich povinnosti.

Z Vasho prispevku vobec nechapem, co je vlastne od exmanzela pozadovane, a domnievam, sa, ze to nevie ani on, ale za to je vcelku sucinny.
marleau
11.03.21,15:29
za 12 rokov sú to staré haraburdy
Mária27
11.03.21,18:41
Všetko vybavenie domácnosti a záhrady, ktoré za 22 rokov spoločného života spolu nadobudli
Mária27
11.03.21,18:43
povyhadzuj všetko z domu, čo má 12 aspoň rokov, potom spoznáš cenu