Sona61
09.03.21,07:54
Reagovala som na inzerat na predaj bytu s parkovacim miestom. Po obhliadke, dohode o cene, priprave Kupnej zmluvy som sa dozvedela, ze inzerat bol zmeneny len na predaj bytu. Parkovacie miesto zmizlo ale cena ostala rovnaka. Samozrejme Kupna zmluva uz parkovacie miesto neobsahuje. Mam nejaku moznost napravy? Ci uz znizit cenu o park.miesto , alebo kupit byt aj s park.miestom podla povodneho inzeratu? Nie je povinnost predavajuceho, RK upozornit kupujuceho na taketo zavazne zmeny v inzerate?
buchač
09.03.21,07:28
Mam nejaku moznost napravy?
==================
Samozrejme, že áno.
Sona61
09.03.21,08:18
Mohli by ste byt konkretnejsi,prosim?
ivka70
09.03.21,08:19
Zavazna je zmluva, ktoru podpisete, o podmienkach v zmluve mozes vyjednavat.
Mozes trvat na doplneni parkovacieho miesta do zmluvy podla povodnej ponuky alebo na znizeni ceny, ak parkovacie miesto nie je jej sucastou.
Seriozna RK zadava seriozne inzeraty.
Tie ostatne take, ake im vyhovuju. :)
Sona61
09.03.21,09:11
Dakujem, zdielam rovnaky nazor
Chobot
09.03.21,09:36
Inzerát nie je záväzná a nemenná ponuka. Podmienky predaja sa môžu meniť aj počas rokovania. Kým nie je podpísaná kúpno - predajná zmluva, predávajúci môže meniť podmienky.

Jednoducho predávajúci zistil, že je asi veľký záujem o nehnuteľnosť, tak zvýšil cenu tým, že parkovacie miesto nezahrnul do ponuky. Je len na tebe, či takúto ponuku prijmeš, alebo nie. Nemôžeš donútiť predávajúceho predať nehnuteľnosť aj s parkovacím miestom za cenu, ktorú si sama stanovíš (alebo ktorá bola pôvodne ponúknutá.

Predstav si opačné garde - bude inzerát s ponukou nehnuteľnosti. Počas obhliadky ti predávajúci ponúkne k cene bytu aj parkovacie miesto. Ty povieš: "Nie, za parkovacie miesto vám zaplatím osobitne, lebo pôvodne nebolo v inzeráte." ?
Chobot
09.03.21,09:36
Konkrétne, že byt nekúpiš.
Sona61
09.03.21,12:51
Myslim si, ze ak sa zmenil predmet predaja, mal o tom predavajuci, RK kupujuceho informovat. Nesuhlasim s tym, ze ak by bol inzerat len na byt a nasledne predavajuci ponukol parkovacie miesto, ze by som to brala ako sucast povodneho inzeratu. Za povodnu cenu..
Zda sa mi to neseriozne, takyto postup RK, predavajuceho.
Chobot
09.03.21,14:40
Či je to seriózne alebo nie, je jedno. Predávajúci tak môže urobiť a ty s tým nič neurobíš. Jedine nepodpísať kúpnu zmluvu.
buchač
09.03.21,15:08
Sona61 (Dnes 14:51)
Zda sa mi to neseriozne, takyto postup RK, predavajuceho.
======================
Hm...poviem inak ?
Čo by si povedala, ak by si zložila zálohu a v prípade nepodpísania zmluvy o ňu prišla...lebo zákon?
Dá sa povedať, že si v podstate dobre dopadla.

Sorry, ale čo si ty myslíš a nesúhlasíš, to je vedľajšie. Neovplyvníš.
jelalim
09.03.21,16:12
Vlastnik sa proste neporozumel s tetou z realitky a upozornil na to, az ked zmluva bola na svete.

Mas dve moznosti, bud zmluvu podpises a kupis alebo zmluvu nepodpises a kupi niekto iny.