leonq
24.11.04,13:58
Vazeni kolegovia, neviem ci som v spravnej sekci ale rad by som vyslovil svoj nazor na skusky odbornej sposobilosti v doprave a celkom rad by som pocul Vas nazor. V sucastnosti, ak chce niekto podnikat v doprave, musi zlozit spominane skusky. To by som este celkom chapal ved taky dopravca by mal poznat dopravne a bezpecnostne predpisy a vsetko co s tym suvisi, ale prosim vysvetlite mi niekto naco je zivnostnikovi, ktory ma jedno auto a je schopny sa uzivit vediet ako sa pocita rentabilita, likvidita a podobne potrebne veci pre spominanych podnikatelov, co su mimochodom predmentom vyucby na vysokej alebo ekonomickej skole.Ved na to ma uctovinka. Pripada mi to akokeby mal uctovnik vediet opravit auto. Ano je to uzitocne ale naco, naco.Ked zivnostnik spominane skusky nezlozi pride o zivnost. Pripada mi to ako celkom dobra zarobkova cinnost pre stat a ludi, ktori okolo toho chodia (poplatok za skusky, literaturu, skolenia)
ilona
24.11.04,14:46
Súhlasím s Tebou,môjho manžela to vyšlo na 13 000,- sk,lebo samozrejme skoro nikto nie je schopný spraviť tú skúšku na prvý krát,ale štátu platíš stále,je to pre štát dobrý zárobok,hoci sa nikto nezamyslí na ministerstve nad tým,komu to načo je z týchto malých prepravcov.Poznám dvoch,ktorým už pozastavili živnosť,že to nemali urobené.Napísala som aj na ministerstvo,ale stadial mi nič konkretne neodpovedali,len mi zacitovali zákon,ako keby sme si ho nevedeli inde prečítať,ale na moje otázky nezodpovedali.Jedno je problém,že musí mať odbornú spôsobilosť a poznám aj taký prípad,kde vodič vlastní 1 starú aviu,ktorá ho živí,začal len vlani podnikať,kúpil ju za 150000,-,takže podľa zákona nesplňa finančnú spoľahlivosť a tiež mu zatrhnú živnosť,ak ju nepreukáže.Čo by sme mali byť radi,že je o l nezamestnaného menej,tak radšej nech ide na úrad práce,lebo nemá majetok 350000,-sk/akolo/a má iba 21 rokov,tak skade by to aj nabral?No ale mi sa musíme vo všetkom opičiť po europe,nech je to pre nás akákoľvek debilina.