Beilien1200
12.03.21,18:41
DObry den.. chcem sa spytat ci ma zamestnavatel pravo ma pocas mojej dovolenky zavolat do pracena tzv poradu na cca 3 hodiny ? A ked som povedal ze nebudem doma tak mi iba povedal ze ked nedojdem tak ma prepusti ? .. myslim si ze porada sa da zhrnut cez fon iba to dolezite a ak je to nejake skolenie tak by to malo byt platene a nie cez dovolenku ... myslim sa ? ... tak isto sa vyhraza ked sa ozvem ze za 12tku nemame ani prestavku ... za radu dakujem
ivka70
12.03.21,18:04
Nemoze ziadat od teba, aby si pocas svojej dovolenky bola v praci.
V naliehavych pripadoch ti moze dovolenku zrusit - to by si ale musela riadne do prace. Dovod na prepustenie to nemoze byt, aj ked nejaky dovod sa vzdy najde, ze.
Ak nemate ani zakonnu 1/2 hodinovu prestavku, obratte sa na Inspektorat prace.
zze/2001-311/112/1
kukučka
12.03.21,18:10
Nemôže. A ty vieš, či vo firme nie je mimoriadna situácia? Hore na lište sú zákony, aj ZP, študuj.
Beilien1200
12.03.21,18:17
nie je ziadna mimoriadna situacia ... majitel robi kazdy mesiac tzv poradu kde mu iba vyliicime co sme vsetko robili... co nie .. a ako ...proste zdrziavacky.... jedna sa o opatrovatelstvo ...
Ale on mi nechce zrusit dovolenku .. on mi ju nechava len sa musim pocas nej aj tak dostavit ...
veronikasad
12.03.21,18:30
dovolenku máš iba ty, alebo všetci zamestnanci ?
buchač
12.03.21,18:33
Beilien1200 (Dnes 20:17) majitel robi kazdy mesiac tzv poradu kde mu iba vyliicime co sme vsetko robili... co nie .. a ako ...proste zdrziavacky....
-------------------------------
Ja by som mu vylíííčil....ako onehdá bývalému šéfovi. Po súdnom konaní otočil svoje správanie o 180°.

Záleží od rôznych okolností.
Ak si doma ( v mieste bydliska), tak prečo nie...raz, dva krát za rok.
Ale neustále ?
Iná káva by bola, ak by si bol od miesta takých 50 kilákov a viac.
Tam by veľmi rýchlo pán majiteľ na poradu mohol zabudnúť.

Tu by som doporučil snáď len jediné. Mlčať, mlčať...a potom v rozhodujúcej chvíli udrieť. Trebárs podaním správnej žaloby na súd...
Dosť podnikateľov si myslelo, že nad nich niet...a zrazu šup, zaplatil ešte aj to, čo nechcel.
Beilien1200
12.03.21,18:37
sak to .. zobral som si dovolenku aby som pomohol rodicom ( mama dosla po operacii) ... cca 45 km od prave
Beilien1200
12.03.21,18:38
iba ja ... nahlasenu 2 mesiace dopredu .. idem mame pomoct .. je po operacii !!! 45km od prace ... evidentne ho to nezaujima
veronikasad
12.03.21,18:41
Ako by zareagoval, keby si mu doniesol OČR-ku na matku ?
Beilien1200
12.03.21,18:58
to neviem ale ked mam dovolenku ? :D . asi by ho vystrelo ? :D :D :D ...
veronikasad
12.03.21,19:09
Ošetrovanie člena rodiny ruší dovolenku, máš nárok na ošetrovné aj keď s matkou nežiješ v spoločnej domácnosti, pokial sa o ňu budeš starať ...

§114 ZP

Ak nastúpi zamestnanec v priebehu dovolenky službu v ozbrojených silách, ak bol uznaný za dočasne práceneschopného pre chorobu alebo úraz alebo ak ošetruje chorého člena rodiny, dovolenka sa mu prerušuje. To neplatí, ak zamestnávateľ určí čerpanie dovolenky na čas ošetrovania chorého člena rodiny na žiadosť zamestnanca. Dovolenka sa prerušuje aj nástupom materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky