jopus2
13.03.21,07:55
Zdravím, poradí niekto? Skúšal som fén, mrazák, paru, ale to lepidlo je také silné, že stopy na obálke po otvorení zostanú. Používal som pri otváraní nôž, no nepomohlo. Keď som naparoval, deformoval sa papier a pri následnom zalepení sa lepidlo vtlačilo do neho až tak, že ho bolo vidno z vonkajšej strany hrudkovite. Jedná sa o podlhovasté samolepiace obálky kúpené v Lidli. Ďakujem.
buchač
13.03.21,08:37
Z akého dôvodu sa potrebuješ dostať k danému výsledku ?
misoft
13.03.21,09:28
Hmmmm.... otvoriť obálku a zistiť obsah v obálke tak, aby nezostali stopy = porušenie poštovného tajomstva + by sa dalo uvažovať o neoprávnenom získavaní dôverných údajov = trestné konanie (pokiaľ by to bola tebe určená zásielka, tak prečo takéto tajnosti? Tu sa asi skôr jedná o cudziu zásielku a ty sa snažíš o získanie informácii o inej osobe).
jopus2
13.03.21,09:55
nie, si mimo, len som zabudol do obálky ešte niečo vložiť
jopus2
13.03.21,09:57
potrebujem do obálky ešte niečo vložiť
kn-alka
13.03.21,10:17
tak použi druhú 2centovú obálku z Lidla :)

mimochodom, odkedy existujú obálky, odvtedy exituje aj jeden spôsob otvárania obálok - nad parou
buchač
13.03.21,10:24
kn-alka (Dnes 12:17) tak použi druhú 2centovú obálku z Lidla

mimochodom, odkedy existujú obálky, odvtedy exituje aj jeden spôsob otvárania obálok - nad parou
===============
Ale keď on druhú obálku proste nemá...a do Lídla je ďaleko a na poštu ešte ďalej....a pár centov navyše ho ožobračí.

...a mimochodom, hentú obálku nad parou neotvoríš.

P.S.:
Ale inak ? Normálne zíram, že aké vedia mať poniektorí " problémy "...
Ale tiež by sa dalo uvažovať o možnosti, že si dotyčný robí touto " otázkou " proste prdel.
ivka70
13.03.21,11:32
Aky potom vidis problem v tom, ze bude vidiet opatovne zalepenie obalky, ked je to tvoja obalka a len nieco do nej doplnis?
Po znovuzalepeni sa cez spoj niekolkokrat podpis, pripadne este prelep paskou.
Pri tvojej obalke, ked to robis ty, nie je ziadny problem.
Podla popisu to ale robis opakovane... Potom sa treba zamysliet pred zalepenim, ci mas kompletny obsah :)
jslancik
13.03.21,18:04
Dúfam, že toaleťák tiež nezahadzuješ, keď ho zašpiníš. To by bolo nanajvýš trestuhodné!!!