veera_J
14.03.21,16:04
Prosím Vás máme pracovníkov v maloobchode, prevádzky v rôznych dedinách. V pracovnej zmluve máme uvedené, že prevádzka XY a ktorákoľvek iná prevádzka v xy, xxx...... takto uvedené prevádzky v rámci 13 km od miesta bydliska. Ked preradzujeme zamestnanca, tak robíme dodatok k pracovnej zmluve s uvedením zmeny miesta výkonu práce. Niekedy chodia len na týžden. Je to v tomto covidovom sialenstve dost administratívne nárocne, lebo je potrebné zabezpečiť fungovanie prevádzky. Vedeli by ste mi prosím Vás poradiť či sa to dá robiť bez dodatkov a ako? je prsím vás taká možnosť? Dakujem za akúkoľvek odpoveď!
ivka70
14.03.21,15:20
Môžete ich tam vysielať na pracovnú cestu.
veera_J
15.03.21,08:11
čiže prosí Vás je varianta robiť to cez dodatky ako doteraz, alebo ich vysielať na služobné cesty a riešiť to cez cestovné náhrady?
ivka70
15.03.21,08:29
Samozrejme, meniť miesto výkonu práce v zmluve každý týždeň mi nepríde ako dobrý nápad, že s tým vôbec súhlasili.
Mali by mať jedno stále miesto v zmluve a pri potrebe ich niekam vyslať im cez cestovné náhrady zabezpečiť dopravu aj stravné.
veera_J
15.03.21,08:37
ospravedlňujem sa je toto pre mňa nové - vedeli by ste mi prosím poradiť ako postupovať keď vysielame zamestnancov na pracovnú cestu (teda zmena miesta výkonu práce ) aký je postup? musíme im to nejako oznámiť písomne, alebo ako?
ivka70
15.03.21,08:43
Ako si zariadiť, tak máte, chcelo by to aspoň interný prepis. Staci napríklad podpísaný cestovný príkaz, ktorý potom po skončení zamestnanec vyplnený odovzdá.
My máme napr.taky modul v rámci dochádzky, vypisuje aj schvaluje sa elektronicky.
Tlačivá, aj interaktívne, sú k dispozícii na internete, napr.
https://ipdf.sk/uctovne-tlaciva/cestovny-prikaz
veera_J
15.03.21,09:37
super ďakujem, nehnevajte sa že vás otravujem, ale ako to máte v dochádzke - tiež máme elektronickú dochádzku, ale neviem ako by sa to tam dalo nastaviť
ivka70
15.03.21,09:49
Náš dodávateľ dochadzkoveho systému má aj modul cestovné príkazy.
Ale v minulosti sme fungovali cez papierové príkazy a vyúčtovanie a dalo sa tiež. Na začiatok, ak ide o pár ľudí týždenne, to stačí.