Sabrrina96
14.03.21,17:39
Dobrý deň, moja otázka sa týka aktuálnych nariadení, konkrétne práve z domu (Home office), počas aktuálnej situácie. Ak to som to pochopila správne, tak by každý, koho pracovná náplň nevyžaduje, aby chodil fyzicky do práce, mal pracovať z domu (Home office). Ak je to tak, čo mám robiť v prípade, keď mňa a kolegov zamestnávateľ núti chodiť do práce, len preto, že sa mu nechce zriadiť pre nás Home office? Pracujeme v kancelárskej budove, naša firma je vlastne tím viacerých ľudí, v jednej miestnosti, kde sedíme v bunkách, bez rúšok (ktoré však máme nosiť keď ideme von alebo na wc). Na prácu používame počítače a telefón, to je všetko. Šéfa sa bojím konfrontovať, aby som nedostala výpoveď. Má právo nás nútiť chodiť fyzicky do práce? Bývam s maminou v staršom veku, nevystavujem ju tak zbytočnému riziku?
avalik
14.03.21,17:24
mas doma svoj pocitac, mas doma kvatitne internetove pripojenie? mate sw zabezpecenie na pracu z domu, pouzivate specialne licencie, ktore by firma musela zabezpecit? a co fyzicke dokumenty, potrebujes pri praci? aka je ich dovernost, resp. OOU - ak toto nevie sef zabezpecit, tak nemozes pracovat z domu

ludia bezne pocas pracovmej doby nosia rusko/respirator, brani ti sef v jeho pouzivani v kancelarii?