neolit
15.03.21,09:59
Vedel by mi prosim niekto poradit ako mozem vytiahnut subory z pokazeneho PC? Je to vobec mozne, alebo treba na to odbornika?
buchač
15.03.21,09:09
Žiaden veľký problém.
Je potrebné vybrať z pokazenej mašiny hard disk. Následne ho pripojiť cez adaptér na novú mašinu. Samozrejme, že hard disk musí byť v poriadku.
Zvyšok ide už samo...ja mám takých hard diskov z nefunkčných pc a ntb viacero, používam na zálohovanie.
https://www.google.com/search?q=adapter+na+hard+disk&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk01eDKrMakfutOUcnA8QhiCmJndgqg:161580270 1103&source=lnms&tbm=isch&biw=1366&bih=626
buchač
15.03.21,12:07
Vysvetlite už niekto jednému onému, že nevhodný je on...
Ak on nevie, to neznamená, že iní nevedia.
marjankaj
15.03.21,12:14
A čo si myslíš, že nemáme inú robotu?;)
buchač
15.03.21,12:21
...a čo ja viem ? Iné drísty sa tu riešia, tak ťažká odpoveď na tvoju otázku.
Nandrolon
16.03.21,07:27
Záleží na tom, čo sa v PC "pokazilo". Ak je to starší platňový HDD, plne funkčný po HW stránke /neodlomené hlavičky, funkčná elektronika disku/ a aj po SW stránke /súborový systém OK/, tak je to podobné, ako keď používaš USB kľúč. Stačí dať HDD do externého boxu, pozapájať a jednotku načítať.
Problém častokrát pre bežného užívateľa neriešiteľný, znamená napr. odlomenie hlavičky /vtedy sa vyberajú platne a mení celá elektronika HDD/, SW problém /vtedy sa používajú špeciálne SW na čítanie komplet všetkého fyzického miesta HDD a obnovy /dopočítania/ súborov /táto metóda ide rádovo nonstop dni, takže žiaden 10-minútový sken/.
Ak sa jedná o novší stroj, s HW šifrovaním a nemáš potrebný šifrovací kľúč, tak sa k dátam nedostaneš. Napr. platforma TPM a šifrovanie bitlocker vyžaduje 48-číselný kód, píšem o HW šifrovaní, nie SW.
neolit
06.04.21,08:00
Ja som to zapojil ako hovoris a potom som subory len "vystrihol" a "prilepil" do noveho uloziska. Ale niektore subory su na tom povodnom ulozisku z PC poskodene a nedaju sa mi prekopirovat na to nove ulozisko. Neviete ako by sa dali opravit?