dara58
20.09.06,11:09
Aká môže byť výška limitu pri párovaní došlých faktúr s príjemkami.
Ďakujem
durisovad
20.09.06,12:48
Rozumie niekto tejto otazke? Zatial som sa nestretla s takymto limotom...
liba2
20.09.06,13:41
Aká môže byť výška limitu pri párovaní došlých faktúr s príjemkami.
ĎakujemDara, prosím, môžeš upresniť svoju otázku ? aký limit máš na mysli?
účtovník 007
20.09.06,14:41
Ja mám stanovený limit 20 Sk.A mám to aj v smernici na vedenie účtovníctva. Aj pri niekoľko miliónových faktúrach, nemávam rozdiel viac ako 10 Sk.Pri fa za menej ako milión, mávam rozdiely od 0-5 Sk. Rozdiel mi vzniká z toho, že skladníci nahadzujú nák. ceny na 4 desatinné miesta a ja fa na dve.

Dara nahadzuje došlú fa a páruje ju s príjemkou, ktorú dostane od skladníka. Kontroluje cenu bez dane na fa a na príjemke. Tým jej vzniká rozdiel na 131-xxx. Lebo ona účtuje 131-xxx stranu MD a skladník nezávisle od nej stranu dal 131-xxx.
liba2
20.09.06,14:43
Ďakujem za vysvetlenie (toto v praxi nerobím, tak som nechápala o aký limit ide) :) .
Kirk
22.09.06,11:23
Ja mám stanovený limit 20 Sk.A mám to aj v smernici na vedenie účtovníctva. Aj pri niekoľko miliónových faktúrach, nemávam rozdiel viac ako 10 Sk.Pri fa za menej ako milión, mávam rozdiely od 0-5 Sk. Rozdiel mi vzniká z toho, že skladníci nahadzujú nák. ceny na 4 desatinné miesta a ja fa na dve.

Dara nahadzuje došlú fa a páruje ju s príjemkou, ktorú dostane od skladníka. Kontroluje cenu bez dane na fa a na príjemke. Tým jej vzniká rozdiel na 131-xxx. Lebo ona účtuje 131-xxx stranu MD a skladník nezávisle od nej stranu dal 131-xxx.

To by aj mna zaujímalo, či tam vôbec môže byť nejaký rozdiel. My s tým máme tiež problém, hovoríme tomu zaokrúhlenie. Ale zdá sa mi to nesprávne.
mudroš
22.09.06,11:38
Ja si myslím, že je to v poriadku. Ide predsa o nevýznamné sumy.
Pre zdôvodnenie toho, že je to v poriadku by som použil ustanovenie § 17 ods. 9 predposledná veta : "Úplnosť informácií v účtovnej závierke sa zabezpečuje s dodržaním významnosti a so zohľadnením nákladov na ich získanie.".
To vlastne znamená, že ak sú náklady na získanie nejakej informácie neprimerané jej významu, tak to nemusím robiť. Vlastne nás to navádza, aby sme sa venovali významným veciam a nezdržovali sa "prkotinami".