Janiela
20.03.21,02:33
Dobrý deň, zamestnanci doniesli od lekára pandemickú DPN. Toto tlačivo ako zamestnávateľ vypĺňam a zasielam sociálnej poisťovni, ako klasické DPN, alebo si ho mali sami automatický doručiť na sociálnu poisťovňu?
Zamestnancom bola nariadená karanténa po dobu 10 dní, preverila som si to aj cez portál soc. poisťovne a viem, že túto DPN plne uhrádza sociálna poisťovňa. Tu je všetko v poriadku

Zneistilo ma iba to, že mi oznámenie zamestnanci fyzicky doniesli, vždy ho zasielali lekári priamo na sociálnu posťovňu.
ivka70
20.03.21,05:03
Nie je to iba vytlacene oznamenie po registracii zamestnancom na stranke SP?
Pandemicku PN lekar posiela do SP, nic nedava zamestnancovi.
VÍNO NITRA
20.03.21,05:17
Viacerí zamestnanci od rôznych lekárov a aj z rôznych miest mi priniesli pandemické PN-ky. Nie každý lekár to posiela priamo do SP.
veronikasad
20.03.21,06:05
Lekari vypisujú aj nejaké tlacivo? Nenahlasuju to SP elektronicky? (našťastie, pandemicke ošetrovné ani nemocenské som zatial riešiť nemusela)
Mila123
20.03.21,08:44
Veronika, celú PN vypíšu (vrátane dokladov, kt. sa dávajú ZĽ) pošle do SP, na tlačive vyznačí, že sa jedná o karanténu, t.j. alebo máš covid, alebo si v karatnéne, lebo si bola s osobou, kt. má diagnostikovaný covid, a aby SP v prípade potreby vedela tel. sa spojiť s pacientom (zamestnancom) na vrchnú časť PN vypíšu číslo telefónu, dokonca prechodový (biely) lístok vypisuje ošetr. lekár a SP ho "likviduje" bez podpisu zamestnanca, szčo, poistenca a poistenec vyplňa prehlásenie pre SP a zasiela to elektronicky
ivka70
20.03.21,10:26
Ale pani z víno nitra má inú skúsenosť.
Janiela
20.03.21,12:17
Áno, normálne mi ich asi 5 pracovníkov prinieslo, preto som zneistela. Na PN majú uvedenú karanténu, na soc poisťovni majú pandemickú DPN. VÍNO NITRA, ak máte aj vy takúto skúsenosť, tak super, PN vyplním a odošlem sociálnej poisťovni. Niekedy už nie som si pomaly ničím istá. Ďakujem.
Janiela
20.03.21,12:17
Nie, červené a čierne tlačivo.
kvjetecko
22.03.21,04:49
Áno, niekedy nám po skončení pandemickej PNky ten zamestnanec donesie Pnku celú , alebo len jej koniec. Ja som tomu rada, aspoň mám dáky doklad k tej PN. Prefotím si a celú (všetky diely) posielam na sociálku. Nepotvrdzujem nič, len na ukončení, že nastúpil do práce.
Janiela
22.03.21,05:25
ďakujem, tiež som to takto urobila. :)
brčko
23.03.21,21:21
Aj my sme mali aj takú prinesenú PN pandemickú a mzdárka posielala na SP.
Janiela
24.03.21,05:24
Ďakujem, utvrdzuje ma to v tom, že som postupovala správne. Pomaly sami už aj ozývajú zo sociálnej poisťovne s tým, že potrebujú predpokladaný PDVZ.