Tommat25
20.03.21,11:39
Dobrý deň,

Chcela by som sa informovať ohľadom otvorenia remeselnej živnosti. Aké povinnosti - doklady treba, keďže si chce pán ktorý nemá vzdelanie v odbore, ale má 2 roky praxe,otvoriť autoservis, nie autorizovaný. Na internete sme sa dočítali, že treba osobu, ktorá toto vzdelanie má ako ručiteľa. Čo musí táto osoba povedané ručiteľ dokladovať keďže sam má remeselnu zivnost iného odboru...A co treba pre pána ktorý chce takúto živnosť. Tiež sme sa dočítali o zamestnaní tohto ručiteľa...
Ďakujem za skorú odpoveď.
veronikasad
20.03.21,12:31
Pokial živnostník nemá predpísané vzdelanie a prax pre prevádzkovanie remeselnej živnosti, môže podnikať formou zodpovedného zástupca. Ten musí splňať predpísané vzdelanie a prax a musí byť u živnostníka v pracovnom pomere - stačí pracovný pomer na kratší pracovný čas - nie dohoda.
Tommat25
20.03.21,18:51
Toto sme sa dočítali....ďakujem...zaujíma nás hlavne ci môže ten ,,zástupca,, podnikať na svoju remeselnu zivnost ktorú má 15 rokov...ci môže mať táto szco viac remeselných živnosti...podľa mňa nie...no na svk je všetko možné
veronikasad
20.03.21,19:17
Uved konkrétny priklad co rozumies viac remeselných živností
Tommat25
21.03.21,12:08
Vyučený automechanik, podnika v kamenarstve...tzn. ma remeselnu zivnost kamenarstvo ci môže ručiť inému človeku na autoservis
Verwest
21.03.21,12:29
osobne v tom nevidím žiaden problém, keďže môže byť dokonca v autoservise zamestnaný na skrátený čas, tak si myslím, že druhú polovicu dňa bude robiť asi inú prácu a to či je to kamenárstvo alebo štrikovanie snáď nemôže niekto obmedzovať. Ale radšej si to ešte prever, toto je len moja myšlienka :)
veronikasad
21.03.21,12:31
Ak splna podmienku praxe s bude u teba zamestnaný na pracovnu zmluvu, ano