zolik2001
21.03.21,14:59
Pozdravujem

Sme strojarska firma ktora samozrejme produkuje odpady ako ina a tak som zacal pred rokmi ucit ludi co kam patri aby sa to likvidovalo ekologicky. No najvacsi problem je s plastami. Nam vynasaju iba smetne kontajnery ktore koncia na skladke a tak sa snazim ludi naucit aby sackove a strecove plasty koncili v jednom vreci ktory viem posunut firme ktora ho vie zadarmo odobrat a dalej spracovat, to iste mam s papierom. Pred rokom sme mali 30 ludi a zredukovali sme komunalny odpad na 2 odpadove kontajnery dnes mame 17 ludi a kontajnery nam akosi nestacia. Stale musim dotriedovat odpad aby koncil na spravnom mieste takze ako donutit zamestnancov aby robili to co mali a hadzali odpad do spravneho kontajnera? Nie necakam ze to bude na 100% ale zda sa mi hlupe ze niekto odbali paletu so strecovou foliou a napcha ju do kontajnera co zaberie 1/3 miesta.
Uctovnicka vravela ze ja ludi nemozem donutit recyklovat ale ja to povazujem za sucast upratovania na pracovisku a tiez mi povedala ze ludi za to nemozem pokutovat. Vie niekto ako to pravne riesit? nemam zaujem ludom brat peniaze ale mam zaujem aby robili co mali a hlavne aby som mal na nich paku ktora by bola pre nich dostatocna motivacia aby som ja nemusel po firme robit po sobotach smetiara. Dakujem za vsetky dobre odpovede.
veronikasad
21.03.21,14:11
Skús namiesto pokút odmeny
buchač
21.03.21,16:01
aby som ja nemusel po firme robit po sobotach smetiara.
-------------------------
Ty si upratovač alebo šéf ? Ak to druhé, tak sa podľa toho aj správaj.
================
dnes mame 17 ludi a kontajnery nam akosi nestacia.
-------------------------
Žeby kúpiť nejaký kontajner naviac ? ... či ?
=================
ze ludi za to nemozem pokutovat.
--------------------------
Ale môžeš, čoby nie. Len to nebude pokuta, ale siahnutie na odmeny za nedodržanie príkazu.
==================
ale zda sa mi hlupe ze niekto odbali paletu so strecovou foliou a napcha ju do kontajnera co zaberie 1/3 miesta.
---------------------------
Súhlasím, je to hlúpe...a robí ti nejaký problém dotyčného dodrbať až pod čiernu zem ...a to pred všetkými ???


...a ozaj, účtovníčka sa s tou pokutičkou mýli...ona nech radšej pozerá do tabuliek s číslami.
Jeden fásne pokutu jedna radosť...
https://www.enviro.sk/33/prehlad-povinnosti-a-sankcii-podla-zakona-c-79-2015-z-z-o-odpadoch-uniqueidmRRWSbk196FPkyDafLfWAAnlHoBoU9LRp3vfPYa3JH NEde1WeW_qkg/?uri_view_type=5
zolik2001
21.03.21,16:08
U nas su zakladne pracovne mzdy za odrobenu hodinu tzn zamestnanec dostava svoje + ked odrobi navyse alebo nieco naviac je odmeneny ale ak robi iba svoj zaklad od -do tak nema nic navyse takze ani nieje z coho stiahnut.
zolik2001
21.03.21,16:14
-Ty si upratovač alebo šéf ? Ak to druhé, tak sa podľa toho aj správaj.

Bohuzial sef ktory prebral nieco po niekom kde su zle navyky. Darmo budes po niekom hukat ked mu ani nemozem nic urobit.

-kupit kontajner je to najmenej ale mne ide o to aby sa veci likvidovali ako sa maju a nie davali na skladky. Doma triedime odpad od 1994 takze to beriem ako samozrejmost

-Súhlasím, je to hlúpe...a robí ti nejaký problém dotyčného dodrbať až pod čiernu zem ...a to pred všetkými ???
Ano ale nebavi ma sediet na kamerach a hladat kto zas nehodil odpad do kosa ale len na zem pred kontajner. A ak to mam robit nech je z toho postih pre zamestnanca taky ze druhy krat si rozmysli ci to spravy.