účtovník 007
20.09.06,12:21
Prosím Vás, musí mať prevádzkovateľ verejných WC reg. pokladňu alebo nie?
Nakoľko na stánkoch nemáme WC, musíme našim predavačkám zabezpečiť možnosť ísť na WC. Najviac problémov mám s prevádzkovateľmi WC. Tí našim predavačkám ako doklad dávajú odtrhnutú časť zo šatňového lístka, na ktorom je napísaná suma. Nepokladám takýto doklad za doklad, ktorý môžem zaúčtovať ako daňový náklad. Slovo "zmluva" im nič nehovorí a týmto smerom cesta nevedie. Preto Vás prosím o radu,aký doklad mi je povinný vydať prevazkovateľ WC?
Olgica
20.09.06,10:53
Určite faktúru, ktorá je daň. dokladom a doklad o úhrade.
shaky
20.09.06,10:57
dohodni sa s majiteľom tých verejných WC na nejakej čiastke, ktorú im budete mesačne platiť a hotovo! aj tak je to celé dosť smiešne, že vám dávajú ako blok nejaký lístok od šatne....cssss. chudatka stankárky...ale nevyberú si oni ani vy.
účtovník 007
20.09.06,12:19
dohodni sa s majiteľom tých verejných WC na nejakej čiastke, ktorú im budete mesačne platiť a hotovo! aj tak je to celé dosť smiešne, že vám dávajú ako blok nejaký lístok od šatne....cssss. chudatka stankárky...ale nevyberú si oni ani vy.

Ja som sa dohodla, len potrebujem doklad. Fa a zmluva neprichádzajú do úvahy. Sú to jednoduchí ľudia. A ja som z toho zúfalá, lebo ma naháňajú hygienici.Viem, že sa to môže zdať niekomu smiešne, ale mne poplatky za sociálne zariadenia idú do desiatok tisícov korún ročne. Preto potrebujem vedieť, či musí mať takýto prevádzkovateľ reg. pokladňu.
Paula
20.09.06,12:24
Sú to jednoduchí ľudia.

Skôr by som povedala opak...... krátia príjem:rolleyes:
Johanka
20.09.06,14:56
ERP asi nie, ale pokiaľ nie sú platitelia DPH, tak ani faktúru.
Jednoduchí ľudia sú možno tí čo tam robia, ktovie kto je prevádzkovateľ ?