stanka613
20.09.06,12:26
neviem ci som to dobre zaradila ale chcela by som sa opytat jednoduchu otázku slovo absolvent - zńamená študent ktorý skoncil skolu do akeho obdobia sa nazíva absolventom (myslím to tak ze v inzercii o zamestnanie pisu ze nechcu absolventa)napr. ked som skoncila skolu v roku 2003 a som vydatá a mám odrobené vyse 2 rokov nie som absolvent,?
Paula
20.09.06,10:31
Nezáujem o absolventov - tzn., že majú záujem iba o ľudí , ktorí majú už za sebou aj prax v danej oblasti. Absolvovanie štúdia, teda získané teoretické vedomosti im nestačia.
sysula
20.09.06,10:32
neviem ci som to dobre zaradila ale chcela by som sa opytat jednoduchu otázku slovo absolvent - zńamená študent ktorý skoncil skolu do akeho obdobia sa nazíva absolventom (myslím to tak ze v inzercii o zamestnanie pisu ze nechcu absolventa)napr. ked som skoncila skolu v roku 2003 a som vydatá a mám odrobené vyse 2 rokov nie som absolvent,?


Za absolventa školy sa považuje

občan mladší ako 25 rokov veku, ktorý skončil sústavnú prípravu na povolanie v dennej forme štúdia pred menej ako dvomi rokmi a nezískal svoje prvé pravidelne platené zamestnanie,
každý uchádzač o zamestnanie do 25 rokov veku bez ohľadu na to, či skončil sústavnú prípravu na povolanie a bez ohľadu na to či získal pravidelne platené zamestnanie.
sta
20.09.06,10:57
absolvent je človek bez praxe, ktorý ešte nebol zamestnaný.....:rolleyes:
Paula
20.09.06,11:09
Zo slovníka cudzích slov:
absolvent - ten, kto vychodil nejakú školu, kurz a pod.
absolvovať - skončiť školu, kurz, zúčastniť sa na rade školení, periodických podujatí a pod.

Takže absolvent nemusí byť jednoznačne ten, kto ukončil školu s vysvedčením, či diplomom. V zmysle inzerátov, kde sa uvádza, že o absolventa nemajú záujem ide o podmienku praxe. Nemusí to byť vždy diskriminácia, sú firmy, či podniky, kde si nemôžu (z im známych dôvodov)dovoliť prijať na danú pozíciu niekoho s iba teoretickými vedomosťami a čakať, kým sa zaučí. Mám na mysli činnosti, kde treba od prvej hodiny vedieť samostatne pracovať.
Ako možno nie najlepší príklad, ale čo už: Potrebujem účtovníčku s praxou, nie absolventku školy či kurzu, ktorú bude treba dni, týždne, mesiace zaúčať čo a ako (to nie je povinnosťou zamestnávateľa) , pretože chcem mať každý deň prehľad o výsledku hospodárenia a dokladov na spracovanie je každý deň neúrekom.