25252
23.03.21,10:05
Dobrý deň, zostávajú zachované vlastnícke práva k parcele, ktorú vlastním, ak firma požiadala okresný úrad o jednoduchú pozemkovú úpravu z dôvodu, že došlo k podstatným zmenám vo vlastníckych a užívacích pomeroch...
Ako sa to mňa dotkne ako vlastníčke pozemku.. Prídem oň?

Ďakujem
ivka70
23.03.21,09:47
aka firma? co s tym ma firma? co za upravu?
25252
23.03.21,09:59
Asi investor.... firma odkúpila od niektorých ľudí pozemky a má väčšinový podiel v danej lokalite. Sú tam aj ľudia, ktorí im to nepredali... Teraz požiadali okresný úrad, pozemkový a lesný odbor o pozemkovú úpravu, nakoľko sú väčšinovým vlastníkom /myslím, aby nemali rozdrobený majetok.../ Ľudia, ktorí im to nepredali, neprídu o svoje pozemky? Majú 15 dní podať námietky, pripomienky... od vyvesenia na obecnom úrade...
ivka70
23.03.21,10:00
Nemozou len tak prist o majetok. To by bolo vyvlastnenie. Ale treba pozorne citat, co je predmetom upravy a ked, tak podat namietku.
s.renka
24.03.21,06:54
Ja by som sa určite informovala na OU-pozemkový a lesný odbor, čo by tá pozemková úprava pre mňa, ako vlastníčku nepredaného pozemku predstavovala, v čom by spočívala. A určite by som predbežne podala v určenej lehote písomne doporučene námietku s tým, že nesúhlasím, aby môj pozemok bol do tejto pozemkovej úpravy zahrnutý. Museli by to riešiť a v prípade, že by sa to môjho pozemku a môjho vlastníckeho práva nijako nedotklo, vždy môžem svoju námietku odvolať.