tana20
23.03.21,09:07
Zdravim, ako dlho prosim vas trva preclenie zasielky? Komunikacia s colnicou je na bode mrazu, preto sa obraciam sem.
ivka70
23.03.21,08:46
aj bezne dlho, v dnesnej situacii este dlhsie. Nemyslim, ze maju vobec nejake terminy.
Prislo ti uz nieco ohladom zaplatenia DPH, cla? alebo len vidis status, ze je to na SK custom?
tana20
23.03.21,08:50
uz pred dvomi tyzdnami pisali, ze po precleni poslu, odvtedy nic :( nic o dph ani o cle mi neprislo
ivka70
23.03.21,08:54
to je este kratky cas, naposledy som cakala 2 mesiace, uz mi dodavatel vratil peniaze, ze je to nedorucene a prislo to asi po 10 tyzdnoch, co to bolo avizovane na SK .....
a teraz tam mam tiez nieco ,co sa nehybe viac ako 3 tyzdne ...

ked to clovek chce mat rychlejsie, mal by si priplatit za dopravu a nechat si to doviezt kurierom, cez postu to trva .
A zvlast z Ciny a pocas pandemie sa to predlzilo.
fortunka
23.03.21,19:52
Mám skúsenosť iba ako súkromná osoba: Ak prisiel list z colnice a zaslali sa doklady, tak uz treba len cakat.. mne to cez DHL trvalo naposledy cca 2-3tyždne, ale aj cez poštu tak nejak. Boli prípady, že som to mala doma aj za ťýždeň od dodania dokladov.
Neprišla mi vopred žiadna informácia o cle a dph, to som uhradila pri preberaní balíka.
fortunka
23.03.21,19:53
no ak to bude preclievat kurier (napr DHLko), tak si clovek riadne priplati a tiež si počká
ivka70
23.03.21,20:07
Nic sme nepriplacali za kuriersku firmu, ktora nas zastupovala v colnom konani. Je to zaplatene v cene dopravy..
jelalim
23.03.21,20:35
Vcelku ma prekvapuju tieto lehoty ktore uvadzate.
Ak nieco ide postou, podla sledovania zasielok ak je nieco zadrzane tak o 2 dni pride postou doporuceny list s instrukciami. Nemam potrebu nieco zamlciavat, po odoslani pozadovaneho emailom mam balik v rukach za dalsie 2 dni. Poste sa za to plati nejaka rozumna ciastka cca 5€. Platba je na poste pri prevzati.

Ak to ide kurierom, zavolaju si vacsinou, ze potrebuju na email poslat plnomocenstvo a scan OP, niektorym spolocnostiam staci, ze plnomocenstvo bolo udelene v minulosti ak vsetko poslem, tak isto mam do 2 dni balik v rukach, ale za nenormalne poplatky za sprostredkovanie preclenia.

Preclit si to sam sa tiez da, ale to je len pre velmi odvaznych, s kopou volneho casu a s nejasnym vysledkom na koho natrafite.

Uvedene lehoty mi vychadzaju aj v sucastnej situacii, velka zmena predpokladam bude az v 07/2021 ked vstupi v platnost nova EU smernica. Obavam sa, ze na toto pripraveny nie sme.
ivka70
24.03.21,04:49
Asi nemas skusenosti, co pandemia spravila s tymito lehotami.
Ono ani nie je problem, ked uz pride vyzva, problem je, kolko casu trva, kym pride (hoci dodavatel avizuje zasielku na SK davno predtym). :)
fortunka
24.03.21,07:23
20eur účtovala DHL ako poplatok za colné konanie, rovnako aj pošta ma nejaký ale teda podstatne nižší. A je to čerstvé, pred 2tyzdnami objednával kuriérom sused z aliexpressu a presne uhrádzal poplatok.
jelalim
24.03.21,19:48
skusenosti mam mozno viac ako si myslis..., ale vychadzam zo sledovania zasielok ktore su na webe nasej posty - ak sa tam zobrazi "Vstup do krajiny adresata" tak vacsinou v ten isty den tam je aj "predlozene na colnici".

Mozno viaceri si to sledujete na zahranicnych weboch, ktore zrejme ukazuju, ze zasielka je v krajine prijimatela, ale domnvievam, sa ze tento udaj je vyslovne fake udaj, alebo za krajinu prijimatela povazuju celu Europu, a zasielka je v skutocnosti este v nejakom kontajneri , alebo prekladisku 2000km od miesta dorucovania... A kym sa z tohto kontajnera, alebo prekladiska dostane niekam dalej do realnej prepravy... ano to trva neobvykle dlhy cas.
ivka70
24.03.21,20:32
Ja ale stále hovorím o tom čase, kým sa to na pošte objaví. Ten sa extremne predĺžil za posledný rok. Zásielky sledujem cez tandt, dokonca si dávam posielať notifikácie - žiaľ, naša pošta sa často tvári, ze zasielka neexistuje a zázračne sa objaví až po colnici.
Pritom pošta he napojená na celosvetový systém sledovania zásielok.