Marian.V850
23.03.21,14:38
Dobrý deň,neviem či to tu patri,ale skúsim.Mám suseda,ktorý si zaobstaral psa a supol ho do voliery,kde neustale kňučí,hlavne v noci.Neskutočne výrazne ho počuť,ale len majiteľ jediný na to nereaguje,ako ani na moje písomné výzvy na dodržiavanie nočného kľudu.Ked som zavolal políciu,ako naschval,pes stíchol a policajti ešte obvinili mňa,že ich volám neoprávnene.Som z toho na nervy,potrebujem sa vyspať do práce,ale kľudné noci mi asi skončili.Prosím,poraďte,ci mám vobec nejaké možnosti,ako to vyriešiť,bez sťahovania sa.Ďakujem
Chobot
23.03.21,15:36
Áno, máš. Kvôli hlučnému psovi vznikol aj roky trvajúci problém so "spievajúcim domom" v Štúrove. Trvalo to 16 rokov, teraz už dom stíchol.

Ak si o ňom ešte nikdy nepočul, vyhľadaj si ho na gugli.

Inak problém štekajúceho psa je večná téma - jedným vadí, druhým nie. Nevyriešiš to. Zavri okná, do uší štuple a spíš.
Chobot
23.03.21,15:38
A čo keď pes bude hlučný? Príde polícia a zastrelí ho, lebo ruší nočný kľud?
Katy a R
23.03.21,15:44
Najlepšie urobíš, keď sa s tým psom skamarátiš :)
Ked si sused zaobstaral nové šteňa - nejakú dobu to bolo tiež hrozné - nariekalo ako dieťa, keď ho nechali doma. časom sa to možno spraví ?
(inak majiteľku spievajúceho domu nedopadla najlepšie - najskôr predbežné zadržanie a potom nejaká liečebňa - vraj vážna psych porucha )
veronikasad
23.03.21,16:00
štuple do uší
Marian.V850
23.03.21,16:28
Nie,určite,ale aspoň usmerni majiteľa,ked mňa ignoroval
Chobot
23.03.21,17:29
A čo urobí majiteľ? Pokrči plecami.
Preto píšem, že je to nekonečná téma. Pes je na to, aby strážil dvor a keď je treba, aby štekal.

Takisto by si sa mohol sťažovať na susedovho kohúta, ktorý začne kikiríkať o 4-tej ráno. Ale tam je riešenie jednoduchšie - slepačia polievka.
Tweety
23.03.21,17:40
Z kohúta nebude slepačia , veru nebude.
buchač
23.03.21,19:05
Hm...
- ako starý pes ?
- aká rasa ?
- aká je veľká voliéra ?
- ako dlho je pes zavretý ?
- ako, že majiteľ nereaguje ?
- ako je majiteľ starý ?
- má majiteľ rodinu ?
- starousadlík alebo prišelec ?

...a ozaj...možností je hafo...minimálne dve = po dobrom ...a tá druhá.
fortunka
23.03.21,20:00
no určite by po psovi policia nestrielala :)
fortunka
23.03.21,20:02
Ja naozaj odporucam stuplne do usi,bez srandy.. pouzivam aj proti svojemu psovi, aj celej ulici psov.. chodila by som bez nich ako zombie :D funguje na milion percent. Su ludia, ktorym envadi ak im pes zavýja pod oknom a ani ich to nehne v noci...
Marian.V850
24.03.21,04:15
Pes má asi rok,s toho je zavrety min.polovicu,rasu neviem,vzrastom mi pripomina kozu,je taky vysoky a chudy,ale vazne,je hnedy.Voliera je min 4m stvorcove.Majitel nereaguje,lebo mu to asi jedno,fakt netusim,nema ani 30 rokov,byva sam a je starousadlik.
buchač
24.03.21,05:35
Marian.V850 (Dnes 06:15) Majitel nereaguje,lebo mu to asi jedno,fakt netusim,nema ani 30 rokov,byva sam a je starousadlik.
====================
- aj ty si starousadlík ?

Ale ono je to v podstate jedno.
Pes je v tom nevinne...debil je majjiteľ.
V mojom susedstve na jednu a aj na druhú stranu je viacero psov. Mne príde, že sú na totál mimo. Keď na nich príde, tak ich počuť až do het. Ale nečudujem sa. Celé dni zavreté vo dvore, ani sa poriadne neprebehnú...ba dokonca sa ani poriadne nevyserondia.

Že sused nereaguje, nemá záujem aspoň trochu riešiť ?
Nič nebráni urobiť protiopatrenia...ale to je cesta do pekla.
misoft
24.03.21,10:22
Takisto by si sa mohol sťažovať na susedovho kohúta, ktorý začne kikiríkať o 4-tej ráno. Ale tam je riešenie jednoduchšie - slepačia polievka.
----------------------------------------------
Vo Francúzsku kohút vyhral súd pre skoré kikiríkanie :D:D:D.
korela
24.03.21,13:09
...ktorá sa jej mohla spustiť práve tým nešťastným psom. Možno.
Nespať noci a dni po sebe dá zabrať.
korela
24.03.21,13:28
Nemá každý doma klímu, nechať sa obmedzovať susedovým psom, a spať ešte aj v lete pri zatvorených oknách, je to proti zdravému rozumu so súhlasom asi nášho najnemožnejšieho zákona.
Prešli sme si tým aj my. Na národnom výbore sme dostali odpoveď - pes je na to, aby štekal.
Bola som na pokraji svojich síl, a to štekal výlučne cez deň, ale zato v jednom kuse fistulovým hlasom, v noci začala štekať kólia z druhej strany, do toho kohút, stalo sa, že už aj o druhej nadránom. A to iba pre matku novej susedky, myslela si, že má dcéru na pravej dedine. Na zabití prvého kohúta sme sa so susedom dohodli, o týždeň im svokra dovliekla ďalšieho. Čakala som druhé dieťa, a nemala som kam uniknúť.
Tej žene zo Štúrova som sa vôbec nečudovala, niet tu podnes zákonnej cesty niečo legálne vybaviť. Ľudské zdravie by malo mať prednosť.
Po rokoch tu máme pokoj, všetci si psov na noc zatvárame dnu a všetci sa konečne dokážeme vyspať. Chce to iba dobrú vôľu, zadávateľ má mladého bezdetného suseda, ten to pochopí hádam neskôr čo činí.
fortunka
24.03.21,13:31
no ja som z kohuta polievku nerobila (my ho mame radsej "na kyslo",ale radsej si ho necham ziveho :D ), aj ked susede kikirikanie prekaza.. sme na dedine, a kohut ma kikirikat rano.. bohuzial :D som hnusna.. no... tak ako kohut, tak vadi kazdy pes na ulici, na jar vtaciky rano, potok, auto, hudba, vsetko.. Ale zase je rozdiel, ked nejaky pes zavyja a vystekuje nonstop, to fakt dokazu, hodiny a hodiny... alebo si posteka chvilu, ked treba...
korela
24.03.21,13:34
Marian.V850
24.03.21,15:29
Ďakujem,toto vyskúšam
cheri
25.03.21,07:58
Psíkovi je smutno, môže byt hladný, nedostáva sa mu dostatočnej pozornosti, alebo sa bojí, preto kňuci. Vo Švajčiarsku nesmie byť osamotený zvierací jedinec, ak si niekto zadováži nejaké zviera, musia byť minimálne dve, aj rovnaké pohlavie, aby jednému nebolo smutno. Žiaľ, veľa možností nemáte, nepomôže ani meranie hluku, /nemá to kto riešiť, teda skôr nechce/, u nás sú zákony iba na papieri a ich dodržiavanie nikto nerieši, vymožiteľnosť je stále "nulitna" ako to jeden pán /či-či-čí /nazýva. Pokúste sa susedovi navrhnúť, nech si zadováži ďalšieho psa. Myslím to vážne, určite sa nemusíte obávať duplovaneho knucania.
Katy a R
25.03.21,08:33
no veď práve ... netreba si pridávať problémy ... aby sme podobne nedopadli;) (vycvičiť psa - by nebolo od veci ;) - okrem tých štupľov)
felix1
09.06.23,20:10
Chobot
10.06.23,16:48
Po 2 rokoch????