Hudicek
24.03.21,12:06
1.)Môj osobný vklad v banke priamo cez pokladňu v banke na Pod. Účet - - - > (42) je príjem z priebežných položiek alebo (19) ostatné nezdaniteľné príjmy (13) vklady dotácie výhry???

2.)Môj osobný vklad na môj Pod. Účet prevodom z môjho nepodnikateľského účtu v banke - dotácia na bankový účet neovp. ZD - - - > (42) je príjem z priebežných položiek alebo (19) ostatné nezdaniteľné príjmy???

3.)VZP - zdravotná poisťovňa - výdavok ovplyvňujúci ZD - - - > (24) platby do fondov???

4.)Prevod na môj nepodnikateľský bankový účet - Výdavok z účtu - osobná spotreba - výdavok neovp. ZD - - - > (39) výdavok osobná spotreba, alebo
(41)výdaj na priebežné položky???

5.)Poplatok za vedenie účtu-(39) ostatné neodčítateľné náklady?
fortunka
24.03.21,13:22
1) doklad o vklade si odloz pre seba (alebo ak ti netreba vyhod), netreba ho uctovat ak ide o osobny vklad a nie vklad napriklad hotovosti z pokladne, uctujes to ako 13. osobny vklad, ak by slo o vklad z pokladne, vtedy by sa to uctovalo cez priebezne polozky.
2) detto 13, ziadne priebezne polozky ak nejde o prevody medzi podnikatelskymi pokladnami/uctami
3) ano platby do fondov, urob si analytiku na ZP a SP, ak treba
4) 34 osobná spotreba
5) poplatok za vedenie PODNIKATELSKEHO UCTU - 29 VOZD -Služby ak nepodnikatelskeho tak sa o tom neuctuje...
Hudicek
24.03.21,13:46
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď pomohlo mi to!
veronikasad
24.03.21,15:06
Netrap sa s účtovníctvom, pouzi danovu evidenciu
Hudicek
24.03.21,15:16
A aký program?
veronikasad
24.03.21,16:08
MRP nepoznám, v ALFA+ sa dá robiť aj daňová evidencia. Pri nej posudzuješ len či sa jedná POZD alebo VOZD, netreba triediť ani prikladať k DP Účtovnú závierku ( Výkaz o príjmoch a výdavkoch a majetku a záväzkoch)