rockon
24.03.21,17:51
Spolocnost A ma sidlo na Slovensku, predava tovar cez internet na Slovensku a v ČR (rocny obrat 35000).

Spolocnost B ma sidlo v Cesku, poskytuje fulfilment - uskladnenie a prepravu tovaru pre spolocnost A na Slovensku a v CR.

Spolocnost C ma sidlo v Nemecku a je dodavatel tovaru, predava tovar spolocnosti A, posle fakturu za tovar spolocnosti A, spolocnost A ju zaplati a spolocnost C posle tovar prepravnej a skladovacej spolocnosti B v Cesku.

Ak kupi spolocnost A tovar v Nemecku od spolocnosti C, spolocnost C posle tovar na sklad spolocnosti B v Cesku a ta nasledne odosiela (podla objednavok spolocnosti A) tovar zakaznikom spolocnosti A v CR a na Slovensku, prijmy z dobierok chodia na ucet spolocnosti A. Na konci kazdeho mesiaca spolocnost B vyfakturuje skladovacie a prepravne sluzby spolocnosti A.

1. Ako by mala vyzerat spravna fakturacia spolocnosti A a B? Je to takto spravne?
Spolocnost A posiela faktury zakaznikom za prijate platby z dobierok a zaplati raz za mesiac fakturu za skladovanie a dopravu spolocnosti B.

Spolocnost B posle raz za mesiac fakturu spolocnosti A za sklad a dopravu.

Spolocnost C posle fakturu za tovar spolocnosti A, ked spolocnost A kupi tovar od spolocnosti C a po prijati platby odosle tovar na sklad spolocnosti B.

2. Ake su pravidla pre DPH a limity na DPH?
3. Musi sa slovenska spolocnost A registrovat ako platca DPH podla 7 odseku?
4. V akom pripade sa spolocnost A a B musia registrovat ako platca DPH?
5; Musi sa spolocnost A registrovat ako platca DPH len ked prekroci obrat 49790 EUR na Slovensku a ked prekroci obrat 1 140 000 CZK v CR?
6. Pri akom obrate sa musi registrovat ako Platca DPH ceska spolocnost B, ked fakturuje mesacne skladovanie a dopravu slovenskej spolocnosti A?

7. Je v poriadku (co sa tyka uctovnictva a zakonov), ak spolocnost C posiela faktúry za tovar spolocnosti A, spolocnost A ju zaplati, spolocnost C posle tovar na sklad spolocnosti B, ta ho skladuje a dorucuje postupne SK a CZ zakaznikom a platby z dobierok prijma na bankovy ucet spolocnost A? Dakujem