MIŠO T
20.09.06,13:28
Učtujem v ALFE JU. Klient mi omylom 2x uhradil tu istú fa na BÚ. Ja mu to vrátim. Ako to mam dať do PD-Banka - príjem, alebo + výdavok, aby mi sedel KZ na BÚ ?
Origos
20.09.06,11:39
Pošli mi údaje toho klienta! Aj ja mu dám nejakú tú faktúrku... :-)
Paula
20.09.06,11:40
Učtujem v ALFE JU. Klient mi omylom 2x uhradil tu istú fa na BÚ. Ja mu to vrátim. Ako to mam dať do PD-Banka - príjem, alebo + výdavok, aby mi sedel KZ na BÚ ?

Duplicitnú úhradu zaúčtuj ako príjem neovpl. základ dane (ostatné). Vrátenú platbu ako výdavok neovpl. základ dane (ostatné)
abel
20.09.06,11:48
Prvýkrát zaplatenú faktúru dáš ako príjem ovplyvňujúci základ dane - úhrada pohľadávky. Druhýkrát zaplatená faktúra je príjem neovplyvňujúci základ dane napr. s poznámkou 2 x uhradená faktúra. Vrátenie platby je výdavok neovplyvňujúci základ dane tiež napr. s poznámkou 2x uhr. faktúra.
MIŠO T
20.09.06,12:22
ok. A mam ešte prosbu. Kompenzácia pohľ. a záväz. - ako to bude vyzerať v PD, aby som dodržal výšku sumy v bank. výpise ?
ekopo
20.09.06,12:27
Kompenzácia v JU nemá vplyv na pohyb peňazí ani v hotovosti ani na BV. Premieta sa len v príjmoch, výdavkoch, DPH......
lydinka
20.09.06,19:27
Učtujem v ALFE JU. Klient mi omylom 2x uhradil tu istú fa na BÚ. Ja mu to vrátim. Ako to mam dať do PD-Banka - príjem, alebo + výdavok, aby mi sedel KZ na BÚ ?

Aj ja som mala podobný prípad - akurát že, platbu / FA za tovar/ omylom uhradila moja klientka 2x. Vrátenie koruniek som odúčtovala ako nákup tovar s "-", podobne ako dobropis.
MIŠO T
21.09.06,05:55
Kompenzácia v JU nemá vplyv na pohyb peňazí ani v hotovosti ani na BV. Premieta sa len v príjmoch, výdavkoch, DPH......

poopravim sa: Jednostranný zápočet , uhradil mi na účet :
moju VF poníženú o moj záväzok voči nemu.
renča1
21.09.06,06:56
poopravim sa: Jednostranný zápočet , uhradil mi na účet :
moju VF poníženú o moj záväzok voči nemu.

“uhradil ti na účet” – naúčtuješ príjem cez účet, v druhot.členení príjem ovpl.základ dane. Predpokladám , že ide o jednostanný zápočet bez vzájomne vymenených PPD, VPD. Robí sa cez nepeňaž.operácie. Prečítaj si nasledovný pripnutý link k zápočtom:



http://www.porada.sk/t16829-vzajomny-zapocet-zavazkov-a-pohladavok-v-penaznom-denniku.html?highlight=z%E1po%E8et