Pecko83
25.03.21,11:39
Dobrý deň v prvom rade chcem sa ospravedlniť ak je to zla rubrika.
Mám takú otázku rád by som kúpil nehnuteľnosť na Slovensku, lenže teraz som v zahraničí.Na Slovensko nemôžem prísť, keďže je tu korona kríza. Neviete ako by som mal postupovať v tejto veci? Ďakujem za odpoveď.
ivka70
25.03.21,10:41
Na Slovensko mozes prist, hranice nie su zatvorene. Akurat musis po prichode dodrzat karantenu.
Mozes aj niekoho splnomocnit, aby ta pri kupe zastupoval, splnomocnenie ale musi byt spravne napisane a uradne potvrdene, v zahranici na SK ambasade.
Chobot
25.03.21,10:47
Môžeš niekoho splnomocniť.
Katy a R
25.03.21,10:48
ak máš vyhliadnutú nehnoteľnosťa a dohodnutú kúpu - tak vôbec nemusíš osobne riešiť. existuje aj pošta - a tiež návrh na vklad sa dá elektronicky. Treba si to pozrieť.
res niekoho poveríš (splnomocnenie)
horšie je - ak teda nemáš obhliadnuté ;) - do toho by som nešla
buchač
25.03.21,10:54
Myslím si, že najvhodnejšia cesta by bola kúpa cez realitnú kanceláriu...nie jedna urobí komplet servis.
Ak máš na Slovensku dôveryhodnú osobu, tak dáš plnú moc na jednanie. Platba samotná by nemal byť problém.
Ja ale vidím zádrhel v tom, že kupovanie podľa fotiek a cez sprostredkovateľa (osoba s plnou mocou) nie je to pravé orechové.
Toto by som ja jednoznačne veru nerobil...

Ak by sa predsa našla nehnuteľnosť, ktorá by zaujala, nuž by sa dalo uvažovať nad rezervačkou kvôli obhliadke...ale s takouto možnosťou by musel samozrejme súhlasiť aj predávajúci.